Short track na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2014 – 1500 m kobiet
| |||
Data | 15 lutego 2014 | ||
---|---|---|---|
Gospodarz | Soczi | ||
Miejscowość | |||
Zwycięzcy | |||
I miejsce II miejsce III miejsce | Zhou Yang Shim Suk-hee Arianna Fontana | ||
Strona internetowa |
Short track na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2014 | ||
---|---|---|
500 m | mężczyźni | kobiety |
1000 m | mężczyźni | kobiety |
1500 m | mężczyźni | kobiety |
Sztafeta | mężczyźni | kobiety |
Kwalifikacje |
Bieg na 1500 metrów kobiet rozgrywany w ramach short tracku na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2014 odbędzie się 15 lutego w pałacu sportów zimowych Ajsbierg w Soczi[1].
Terminarz
Data | Konkurencja | Godzina rozpoczęcia | |
---|---|---|---|
Czas CET | Czas lokalny | ||
15 lutego | Eliminacje | 11:00 | 14:00 |
Półfinały | 12:12 | 15:12 | |
Finał | 13:06 | 16:06 |
Wyniki
Eliminacje
Miejsce | Grupa | Zawodniczka | Reprezentacja | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|---|
1. | 1 | Shim Suk-hee | Korea Południowa | 2:24,765 | Q |
2. | 1 | Marie-Ève Drolet | Kanada | 2:24,859 | Q |
3. | 1 | Anna Seidel | Niemcy | 2:25,700 | Q |
4. | 1 | Martina Valcepina | Włochy | 2:27,212 | |
5. | 1 | Véronique Pierron | Francja | 2:55,658 | ADV |
– | 1 | Walerija Rieznik | Rosja | – | DSQ |
1. | 2 | Arianna Fontana | Włochy | 2:29,645 | Q |
2. | 2 | Olga Bielakowa | Rosja | 2:29,880 | Q |
3. | 2 | Ayuko Ito | Japonia | 2:30,354 | Q |
4. | 2 | Inna Simonowa | Kazachstan | 2:30,499 | |
5. | 2 | Tatiana Bodova | Słowacja | 2:31,788 | |
– | 2 | Elise Christie | Wielka Brytania | – | DNF |
1. | 3 | Cho Ha-ri | Korea Południowa | 2:27,629 | Q |
2. | 3 | Valérie Maltais | Kanada | 2:27,721 | Q |
3. | 3 | Li Jianrou | Chińska Republika Ludowa | 2:27,758 | Q |
4. | 3 | Alyson Dudek | Stany Zjednoczone | 2:27,899 | |
5. | 3 | Charlotte Gilmartin | Wielka Brytania | 2:27,935 | |
6. | 3 | Biba Sakurai | Japonia | 2:28,127 | |
1. | 4 | Jorien ter Mors | Holandia | 2:21,626 | Q |
2. | 4 | Bernadett Heidum | Węgry | 2:21,826 | Q |
3. | 4 | Agnė Sereikaitė | Litwa | 2:21,900 | Q |
4. | 4 | Lucia Peretti | Włochy | 2:22,953 | |
5. | 4 | Deanna Lockett | Australia | 2:25,140 | |
6. | 4 | Wolha Tałajewa | Białoruś | 2:27,817 | |
1. | 5 | Zhou Yang | Chińska Republika Ludowa | 2:26,543 | Q |
2. | 5 | Jessica Smith | Stany Zjednoczone | 2:26,703 | Q |
3. | 5 | Yara van Kerkhof | Holandia | 2:26,809 | Q |
4. | 5 | Marianne St-Gelais | Kanada | 2:27,071 | |
5. | 5 | Yui Sakai | Japonia | 2:27,198 | |
6. | 5 | Kateřina Novotná | Czechy | 2:27,232 | |
1. | 6 | Emily Scott | Stany Zjednoczone | 2:22,641 | Q |
2. | 6 | Kim A-lang | Korea Południowa | 2:22,864 | Q |
3. | 6 | Veronika Windisch | Austria | 2:23,042 | Q |
4. | 6 | Liu Qiuhong | Chińska Republika Ludowa | 2:24,640 | |
5. | 6 | Zsófia Kónya | Węgry | 2:55,523 | |
– | 6 | Tatjana Borodulina | Rosja | – | DNF |
Półfinały
- QA - awans do finału A
- QB - awans do finału B
Miejsce | Grupa | Zawodnik | Reprezentacja | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|---|
1 | 1 | Zhou Yang | Chińska Republika Ludowa | 2:18,825 | QA |
2 | 1 | Shim Suk-hee | Korea Południowa | 2:18,966 | QA |
3 | 1 | Marie-Ève Drolet | Kanada | 2:19,516 | QB |
4 | 1 | Jessica Smith | Stany Zjednoczone | 2:20,259 | QB |
5 | 1 | Yara van Kerkhof | Holandia | 2:20.291 | |
6 | 1 | Anna Seidel | Niemcy | 2:20,405 | |
1 | 2 | Arianna Fontana | Włochy | 2:19,336 | QA |
2 | 2 | Jorien ter Mors | Holandia | 2:19,382 | QA |
3 | 2 | Bernadett Heidum | Węgry | 2:20,196 | QB |
4 | 2 | Véronique Pierron | Francja | 2:20,216 | QB |
5 | 2 | Olga Bielakowa | Rosja | 2:20,391 | |
6 | 2 | Agnė Sereikaitė | Litwa | 2:20,398 | |
7 | 2 | Ayuko Ito | Japonia | 2:56,961 | |
1 | 3 | Li Jianrou | Chińska Republika Ludowa | 2:22,866 | QA |
2 | 3 | Kim A-lang | Korea Południowa | 2:22,928 | QA |
3 | 3 | Valérie Maltais | Kanada | 2:23,069 | QB |
4 | 3 | Veronika Windisch | Austria | 2:23,241 | QB |
5 | 3 | Emily Scott | Stany Zjednoczone | 2:23,439 | ADVA |
– | 3 | Cho Ha-ri | Korea Południowa | – | DSQ |
Finały
Finał B
Miejsce | Zawodniczka | Reprezentacja | Czas |
---|---|---|---|
1. | Valérie Maltais | Kanada | 2:24,711 |
2. | Jessica Smith | Stany Zjednoczone | 2:25,787 |
3. | Marie-Ève Drolet | Kanada | 2:25,870 |
4. | Bernadett Heidum | Węgry | 2:26,004 |
5. | Véronique Pierron | Francja | 2:26,066 |
6. | Veronika Windisch | Austria | 2:26,296 |
Finał A
Miejsce | Zawodniczka | Reprezentacja | Czas |
---|---|---|---|
1. | Zhou Yang | Chińska Republika Ludowa | 2:19,140 |
2. | Shim Suk-hee | Korea Południowa | 2:19,239 |
3. | Arianna Fontana | Włochy | 2:19,416 |
4. | Jorien ter Mors | Holandia | 2:19,656 |
5. | Emily Scott | Stany Zjednoczone | 2:39,436 |
– | Li Jianrou | Chińska Republika Ludowa | DNF |
– | Kim A-lang | Korea Południowa | DSQ |
Przypisy
- ↑ Sochi 2014 Olympic Winter Games Competition Schedule. sochi2014.com. [dostęp 2014-02-08]. (ang.).