Rodezja Południowa na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1964
Kod MKOl | RHO | |||||
---|---|---|---|---|---|---|
Letnie Igrzyska Olimpijskie 1964 Tokio | ||||||
Liczba zawodników | 29 w 15 konkurencjach w 7 dyscyplinach | |||||
|
Reprezentacja Rodezji Południowej na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1964. Występ ten był trzecim w historii startem reprezentacji Rodezji Południowej (obecnie Zimbabwe) w letnich igrzyskach olimpijskich.
Skład kadry
Boks
Mężczyźni
- Jannie Gibson - waga lekkośrednia - 17. miejsce
Hokej na trawie
- Dereck Brain, Beverly Faulds, Kevin van Blomestein, John McPhun, William Turpin, Tinker Beets, Ian Mackay, Roy Barbour, Lloyd Koch, Anthony Unger, Robert Robertson, Robert Ullyett, Des Tomlinson, Ronald Spence, Graham Cumming - 11. miejsce
Lekkoatletyka
- Mężczyźni
- Johan Du Preez
- 100 metrów - odpadł w eliminacjach
- 200 metrów - odpadł w ćwierćfinałach
- Mathias Kanda - maraton - 51. miejsce
- Robson Mrombe - maraton - 56. miejsce
Pływanie
- Kobiety
- Marilyn Sidelsky
- 100 metrów st. dowolnym - odpadł w eliminacjach
- 400 metrów st. dowolnym - odpadł w eliminacjach
- Jenny Wood - 100 metrów st. motylkowym - odpadł w eliminacjach
Skoki do wody
- Mężczyźni
- Terry Rossiter
- Trampolina - 27. miejsce
- Platforma - 28. miejsce
- Kobiety
- Sarie Bezuidenhout
- Trampolina - 20. miejsce
- Platforma - 22. miejsce
- Lindsay Grant-Stuart - trampolina - 17. miejsce
Strzelectwo
- Mężczyźni
- Johannes Lamprecht - trap - 27. miejsce
- Jack Rickards - trap - 42. miejsce
Żeglarstwo
- Mężczyźni
- Michael McFadden - Finn - 17. miejsce
- David Butler, Anthony Crossley - klasa Latający Holender - 11. miejsce
Bibliografia
- Zimbabwe at the 1964 Tokyo Summer Games. Sports-reference.com. [dostęp 2013-08-21]. [zarchiwizowane z tego adresu (2012-11-08)]. (ang.).
- p
- d
- e
Zimbabwe na igrzyskach olimpijskich
Letnie IO |
|
---|---|
Zimowe IO |
- ↑ a b Jako Rodezja Południowa,
- ↑ Jako Rodezja
- p
- d
- e
Afryka | |
---|---|
Ameryka |
|
Azja | |
Europa |
|
Australia i Oceania |
|