Mistrzostwa Azji w Lekkoatletyce 1989
8. Mistrzostwa Azji w Lekkoatletyce – zawody sportowe, które odbyły się w Nowym Delhi w Indiach w 1989 roku.
Rezultaty
Mężczyźni
Konkurencja | Złoto | Srebro | Brąz | |||
Bieg na 100 m | Zheng Chen | 10.35 | Li Tao | 10.42 | Takayuki Nakamichi | 10.48 |
Bieg na 200 m | Yoshiyuki Okuyama | 20.80 | Khalid Jouma Ibrahim | 21.07 | Cai Jianming | 21.18 |
Bieg na 400 m | Ibrahim Ismail Muftah | 45.60 | Mohammed Al-Malki | 45.62 | Zhao Cunlin | 46.68 |
Bieg na 800 m | Faramarz Roustaeifar | 1:51.36 | Yoshikazu Tachi | 1:51.42 | Vijaya Kumaran | 1:51.85 |
Bieg na 1500 m | Bahadur Prasad | 3:45.77 | Ram Niwas | 3:46.53 | Mohammed Suleiman | 3:47.95 |
Bieg na 5000 m | Zhang Guowei | 13:52.37 | Bahadur Prasad | 13:58.93 | Ryu Ok-hyon | 14:02.39 |
Bieg na 10 000 m | Ryu Ok-hyon | 29:07.93 | Zhang Guowei | 29:14.01 | Muhammad Mousa | 29:18.78 |
Bieg na 110 m przez płotki | Yu Zhicheng | 14.18 | Nagi Ghazi | 14.20 | Osamu Matsue | 14.36 |
Bieg na 400 m przez płotki | Hwang Hong-chul | 50.29 | Takashi Kiyokawa | 50.94 | Suleiman Houielah | 51.26 |
Bieg na 3000 m z przeszkodami | Dina Ram Singh | 8:48.46 | Mohammed Barak Al-Dosari | 8:48.77 | Mohammed Suleiman | 8:49.35 |
Sztafeta 4 x 100 m | Chiny | 39.28 | Japonia | 39.64 | Katar | 39.89 |
Sztafeta 4 x 400 m | Japonia | 3:07.20 | Indie | 3:07.22 | Malezja | 3:11.08 |
Chód na 20 km | Hirofumi Sakai | 1:33:41 | Chen Helin | 1:34:19 | Baldev Singh | 1:35:52 |
Skok wzwyż | Cho Hyun-ok | 2.19 | Liu Yunpeng | 2.17 | Abdullah Al-Sheib | 2.14 |
Skok o tyczce | Liang Xueren | 5.40 | Huang Weiping | 5.20 | Guu Jin-shoei | 5..20 |
Skok w dal | Nai Hui-fang | 8.07 | Chen Zunrong | 7.88 | Kim Won-jin | 7.83 |
Trójskok | Chen Yanping | 16.95 | Du Benzhong | 16.68 | Nai Hui-fang | 16.65 |
Pchnięcie kulą | Balwinder Singh | 18.16 | Khalid Salman Al-Khalidi | 17.76 | Shirappa D. Eashan | 17.71 |
Rzut dyskiem | Zhang Jinglong | 57.12 | Hu Tao | 56.02 | Shakti Singh | 55.60 |
Rzut młotem | Bi Zhong | 69.94 | Nobuhiro Todoroki | 66.04 | Xie Yingqi | 65.02 |
Rzut oszczepem | Wang Wenzhong | 76.38 | Ghanem Mabrouk Zaid Johar | 72.38 | Wang Yao-tsung | 71.94 |
Dziesięciobój | Lee Fu-an | 7703 pkt. | Gong Guohua | 7649 pkt. | Peng Huang-shu | 7119 pkt. |
Kobiety
Konkurencja | Złoto | Srebro | Brąz | |||
Bieg na 100 m | Zhang Caihua | 11.65 | P.T. Usha | 11.74 | Wang Huei-chen | 11.84 |
Bieg na 200 m | P.T. Usha | 23.27 | Ashwini Nachappa | 23.54 | Zhang Xiaoqiong | 23.88 |
Bieg na 400 m | P.T. Usha | 51.90 | Shiny Abraham | 52.40 | Josephine Mary Singarayar | 52.65 |
Bieg na 800 m | Shiny Abraham | 2:04.76 | Rosa Kutty | 2:07.75 | Haruko Hashimoto | 2:09.78 |
bieg na 1500 m | Khin Khin Htwe | 4:21.06 | Kim Chun-mae | 4:23.75 | Feng Yanbo | 4:23.86 |
Bieg na 3000 m | Zhong Huandi | 9:05.20 | Kim Chun-mae | 9:11.55 | Khin Khin Htwe | 9:22.80 |
Bieg na 10 000 m | Zhong Huandi | 32:25.57 | Mun Gyong-ae | 33:23.91 | Paek Do-jong | 34:00.38 |
Bieg na 100 m przez płotki | Liu Huajin | 13.30 | Feng Yinghua | 13.54 | Naomi Jojima | 13.97 |
Bieg na 400 m przez płotki | P.T. Usha | 56.14 | Chen Yuying | 56.24 | Chen Dongmei | 57.46 |
Sztafeta 4 x 100 m | Chiny | 44.84 | Indie | 44.87 | Tajlandia | 45.58 |
Sztafeta 4 x 400 m | Indie | 3:32.95 | Chiny | 3:37.13 | Japonia | 3:45.18 |
Chód na 10 000 m | Chen Yueling | 48:59.86 | Kavita Garari | 50:30.90 | Ma Kyin Lwan | 50:32.92 |
Skok wzwyż | Jin Ling | 1.89 | Kim Hee-sun | 1.87 | Su Cun-yueh | 1.81 |
Skok w dal | Liu Shuzhen | 6.36 | Elma Muros | 6.17 | Reeth Abraham | 6.15 |
Pchnięcie kulą | Huang Zhihong | 19.69 | Sui Xinmei | 19.29 | Chong Chun-hwa | 14.53 |
Rzut dyskiem | Yu Hourun | 61.92 | Ikuko Kitamori | 51.78 | Pak In-ok | 47.12 |
Rzut oszczepem | Xin Xiaoli | 58.30 | Xu Demei | 57.32 | Emi Matsui | 55.30 |
Siedmiobój | Dong Yuping | 6042 pkt. | Ma Miaolan | 6021 pkt. | Ma Chun-ping | 5149 pkt. |
Klasyfikacja medalowa
Klasyfikacja medalowa | |||||
---|---|---|---|---|---|
Miejsce | Kraj | ||||
1 | Chiny | 21 | 15 | 6 | 42 |
2 | Indie | 8 | 9 | 5 | 22 |
3 | Japonia | 3 | 5 | 6 | 14 |
4 | Korea Południowa | 2 | 1 | 1 | 4 |
5 | Chińskie Tajpej | 2 | 0 | 7 | 9 |
6 | Korea Północna | 1 | 3 | 4 | 8 |
7 | Katar | 1 | 0 | 4 | 5 |
8 | Birma | 1 | 0 | 2 | 3 |
9 | Iran | 1 | 0 | 0 | 1 |
10 | Arabia Saudyjska | 0 | 2 | 0 | 2 |
11 | Filipiny | 0 | 1 | 0 | 1 |
Irak | 0 | 1 | 0 | 1 | |
Oman | 0 | 1 | 0 | 1 | |
Kuwejt | 0 | 1 | 0 | 1 | |
Bahrajn | 0 | 1 | 0 | 1 | |
12 | Malezja | 0 | 0 | 2 | 2 |
13 | Syria | 0 | 0 | 1 | 1 |
Pakistan | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Tajlandia | 0 | 0 | 1 | 1 |
Bibliografia
- Asian Championships. GBRathletics. [dostęp 2010-08-24]. (ang.).
- p
- d
- e
Seniorzy |
|
---|---|
Hala | |
Półmaraton | |
Bieg maratoński |
|
Biegi przełajowe | |
Chód sportowy | |
Juniorzy |
|
Juniorzy młodsi |
|