Letnie Mistrzostwa Polski w Skokach Narciarskich 2023
| |||
Data | 21–22 października 2023 | ||
---|---|---|---|
Gospodarz | Szczyrk | ||
Dyscyplina | skoki narciarskie | ||
Organizator | |||
Mężczyźni | |||
konkurs indywidualny na skoczni HS104 (21.10.2023) | Dawid Kubacki | ||
Kobiety | |||
konkurs indywidualny na skoczni HS104 (21.10.2023) | Anna Twardosz | ||
Drużynowo | |||
konkurs drużynowy na skoczni HS104 (22.10.2023) |
Letnie Mistrzostwa Polski w Skokach Narciarskich 2023 – 28. edycja mistrzostw, która odbyła się w dniach 21–22 października 2023 roku na skoczni Skaliste w Szczyrku.
21 października rozegrane zostały zawody indywidualne. W rywalizacji kobiet najlepszą notę zawodów uzyskała posiadająca licencję polskiego klubu Słowaczka Tamara Mesíková, drugie miejsce zajęła jej rodaczka Kira Kapustíková, natomiast na trzeciej pozycji uplasowała się Anna Twardosz, której przyznano tytuł mistrzyni Polski. Podium mistrzostw uzupełniły znajdujące się na kolejnych miejscach Nicole Konderla oraz Natalia Słowik[1]. Wśród mężczyzn złoty medal zdobył obrońca tytułu z 2022 roku Dawid Kubacki, srebrny – Piotr Żyła, a brązowy – Kamil Stoch[2].
W rozgrywany następnego dnia konkursie drużynowym mężczyzn zwyciężył pierwszy zespół Wiślańskiego Stowarzyszenia Sportowego w składzie: Aleksander Zniszczoł, Tomasz Pilch, Paweł Wąsek i Piotr Żyła. Drugie miejsce zajęła broniąca tytułu drużyna Wisły Zakopane I, a trzecia, tak jak w poprzedniej edycji krajowego czempionatu, był pierwszy skład AZS Zakopane[3].
Skocznia
Nazwa skoczni | Miejscowość | Punkt K | HS | Rekord skoczni | Źródło | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Skalite | Szczyrk | K-95 | HS-104 | 110,5 m | Claudio Mörth | 07.07.2019 | [4] | |
Maximilian Lienher |
Program mistrzostw
Dzień | Konkurencja | Początek (CET) | Liczba uczestników | Źr. |
---|---|---|---|---|
21 października | Oficjalny trening kobiet i mężczyzn | 17:45 | — | |
Seria próbna kobiet | 19:00 | — | ||
Kwalifikacje mężczyzn | 19:15 | 74 | [5] | |
Pierwsza seria konkursowa kobiet | 20:30 | 15 | [6] | |
Pierwsza seria konkursowa mężczyzn | 20:45 | 50 | [7] | |
22 października | Seria próbna konkursu drużynowego | 10:00 | — | |
Pierwsza seria konkursu drużynowego | 11:00 | 68 | [8] |
Jury
Sędzia | Stanowisko | ||
---|---|---|---|
Konkurs kobiet[9] | Konkurs mężczyzn[10] | Konkurs drużynowy[11] | |
Tomasz Galica | A | E | |
Janusz Malik | B | B | |
Marek Siderek | C | A | |
Artur Pawłowski | D | D | |
Marek Pilch | E | C | |
Jury zawodów | |||
Delegat techniczny | Andrzej Galica | ||
Kierownik zawodów | Fabian Malik |
Wyniki
Konkurs kobiet – 21 października 2023 – HS104
Miejsce | Zawodniczka | Klub | Seria I | Seria II | Punkty[6] | |
---|---|---|---|---|---|---|
MP | Open | |||||
– | 1. | Mesíková, TamaraTamara Mesíková | Słowacja | 93,0 m | 93,0 m | 225,1 |
– | 2. | Kapustíková, KiraKira Kapustíková | Słowacja | 92,0 m | 93,0 m | 224,3 |
1. | 3. | Twardosz, AnnaAnna Twardosz | AZS-AWF Katowice | 91,0 m | 89,5 m | 219,4 |
2. | 4. | Konderla, NicoleNicole Konderla | AZS-AWF Katowice | 90,0 m | 90,5 m | 219,2 |
3. | 5. | Słowik, NataliaNatalia Słowik | AZS Zakopane | 88,0 m | 87,0 m | 203,9 |
– | 6. | Kozłowa, KarinaKarina Kozłowa | Ukraina | 86,5 m | 85,5 m | 199,7 |
4. | 7. | Bełtowska, PolaPola Bełtowska | AZS Zakopane | 88,0 m | 84,0 m | 199,2 |
5. | 8. | Cieślar, PaulinaPaulina Cieślar | AZS-AWF Katowice | 79,0 m | 84,5 m | 178,8 |
6. | 9. | Kil, JoannaJoanna Kil | KS Chochołów | 78,5 m | 80,0 m | 165,3 |
7. | 10. | Przybyła, WiktoriaWiktoria Przybyła | Sokół Szczyrk | 77,0 m | 78,0 m | 157,0 |
8. | 11. | Tajner, SaraSara Tajner | Sokół Szczyrk | 71,5 m | 79,0 m | 150,3 |
9. | 12. | Frączek, EwaEwa Frączek | AZS Zakopane | 68,5 m | 71,0 m | 126,1 |
10. | 13. | Brenkus, OliviaOlivia Brenkus | Sokół Zagórz | 66,5 m | 70,5 m | 121,9 |
11. | 14. | Rapacz, ZuzannaZuzanna Rapacz | Eve-nement Zakopane | 63,0 m | 66,5 m | 101,2 |
12. | 15. | Łupieżowiec, NataliaNatalia Łupieżowiec | WSS Wisła | 57,0 m | 60,0 m | 60,1 |
Konkurs mężczyzn – 21 października 2023 – HS104
Miejsce | Zawodnik | Klub | Seria I | Seria II | Punkty[7] | |
---|---|---|---|---|---|---|
MP | Open | |||||
1. | 1. | Kubacki, DawidDawid Kubacki | Wisła Zakopane | 102,5 m | 106,5 m | 297,6 |
2. | 2. | Żyła, PiotrPiotr Żyła | WSS Wisła | 103,0 m | 100,5 m | 287,7 |
3. | 3. | Stoch, KamilKamil Stoch | Evenement Zakopane | 101,0 m | 100,5 m | 280,8 |
4. | 4. | Kot, MaciejMaciej Kot | AZS Zakopane | 98,0 m | 100,5 m | 280,7 |
5. | 5. | Wąsek, PawełPaweł Wąsek | WSS Wisła | 99,5 m | 100,0 m | 279,4 |
6. | 6. | Zniszczoł, AleksanderAleksander Zniszczoł | WSS Wisła | 99,0 m | 100,5 m | 278,2 |
7. | 7. | Juroszek, KacperKacper Juroszek | AZS-AWF Katowice | 100,0 m | 100,0 m | 277,2 |
8. | 8. | Wolny, JakubJakub Wolny | LKS Klimczok Bystra | 96,5 m | 93,5 m | 256,8 |
9. | 9. | Murańka, KlemensKlemens Murańka | Wisła Zakopane | 96,0 m | 93,5 m | 252,5 |
10. | 10. | Pilch, TomaszTomasz Pilch | WSS Wisła | 95,5 m | 89,0 m | 243,8 |
11. | 11. | Habdas, JanJan Habdas | LKS Klimczok Bystra | 94,0 m | 92,0 m | 242,3 |
12. | 12. | Niżnik, AdamAdam Niżnik | Wisła Zakopane | 97,0 m | 92,0 m | 241,0 |
13. | 13. | Wróbel, MarcinMarcin Wróbel | AZS Zakopane | 93,5 m | 95,0 m | 240,8 |
14. | 14. | Jarząbek, KacperKacper Jarząbek | Wisła Zakopane | 95,0 m | 96,0 m | 240,2 |
15. | 15. | Stękała, AndrzejAndrzej Stękała | AZS Zakopane | 86,5 m | 91,0 m | 230,3 |
16. | 16. | Tomasiak, KacperKacper Tomasiak | LKS Klimczok Bystra | 91,0 m | 94,5 m | 225,7 |
17. | 17. | Joniak, KlemensKlemens Joniak | LKS Poroniec Poronin | 91,5 m | 94,0 m | 225,1 |
18. | 18. | Krzak, JarosławJarosław Krzak | Olimpijczyk Gilowice | 93,5 m | 87,5 m | 221,8 |
19. | 19. | Łukaszczyk, ŁukaszŁukasz Łukaszczyk | Wisła Zakopane | 94,0 m | 90,5 m | 217,8 |
20. | 20. | Jojko, SzymonSzymon Jojko | AZS-AWF Katowice | 87,5 m | 91,0 m | 213,9 |
21. | 21. | Amilkiewicz, TymoteuszTymoteusz Amilkiewicz | AZS Zakopane | 90,0 m | 88,0 m | 208,1 |
22. | 22. | Szozda, WiktorWiktor Szozda | WSS Wisła | 88,0 m | 88,5 m | 207,3 |
23. | 23. | Byrski, SzymonSzymon Byrski | KS Chochołów | 89,0 m | 88,5 m | 205,6 |
– | 24. | Kapustík, HektorHektor Kapustík | Słowacja | 91,5 m | 87,0 m | 202,5 |
24. | 25. | Urbański, SzymonSzymon Urbański | Evenement Zakopane | 89,0 m | 87,0 m | 200,2 |
25. | 26. | Krzempek, MiłoszMiłosz Krzempek | WSS Wisła | 90,5 m | 85,0 m | 199,5 |
26. | 27. | Węgrzynkiewicz, WiktorWiktor Węgrzynkiewicz | Sokół Szczyrk | 88,0 m | 87,0 m | 195,3 |
27. | 28. | Staszel, KlemensKlemens Staszel | Evenement Zakopane | 86,5 m | 83,0 m | 190,4 |
28. | 29. | Majerczyk, StanisławStanisław Majerczyk | KS Rutkow-ski | 85,5 m | 85,0 m | 189,0 |
29. | 30. | Wantulok, MikołajMikołaj Wantulok | WSS Wisła | 86,0 m | 79,5 m | 179,8 |
30. | 31. | Galica, JanJan Galica | Evenement Zakopane | 85,5 m | NQ | 98,3 |
31. | 32. | Pękala, WiktorWiktor Pękala | Sokół Szczyrk | 84,0 m | NQ | 91,3 |
32. | 33. | Bafia, KlemensKlemens Bafia | LKS Poroniec Poronin | 83,5 m | NQ | 89,4 |
33. | 34. | Król, MateuszMateusz Król | Evenement Zakopane | 81,5 m | NQ | 88,4 |
– | 35. | Kapiaš, ErikErik Kapiaš | Słowacja | 82,0 m | NQ | 85,6 |
34. | 36. | Maciusiak, MateuszMateusz Maciusiak | KS Rutkow-ski | 81,0 m | NQ | 85,3 |
35. | 37. | Waliczek, AndrzejAndrzej Waliczek | Wisła Zakopane | 79,0 m | NQ | 84,0 |
36. | 38. | Cienciała, TymoteuszTymoteusz Cienciała | WSS Wisła | 80,0 m | NQ | 83,5 |
37. | 39. | Mitręga, GrzegorzGrzegorz Mitręga | WSS Wisła | 80,5 m | NQ | 83,3 |
38. | 40. | Sarniak, SzymonSzymon Sarniak | Evenement Zakopane | 80,5 m | NQ | 83,2 |
39. | 41. | Dubiel, SzymonSzymon Dubiel | AZS Zakopane | 78,5 m | NQ | 82,0 |
40. | 42. | Dyduch, TymoteuszTymoteusz Dyduch | LKS Klimczok Bystra | 80,0 m | NQ | 81,7 |
41. | 43. | Wiercioch, StanisławStanisław Wiercioch | Evenement Zakopane | 79,5 m | NQ | 80,6 |
42. | 44. | Waszek, KamilKamil Waszek | LKS Olimpia Goleszów | 80,0 m | NQ | 79,3 |
43. | 45. | Dzioboń, DawidDawid Dzioboń | KS Rutkow-ski | 78,5 m | NQ | 77,0 |
44. | 46. | Tomasiak, KacperKacper Tomasiak | LKS Klimczok Bystra | 77,0 m | NQ | 76,9 |
45. | 47. | Cieślar, JakubJakub Cieślar | WSS Wisła | 74,0 m | NQ | 70,1 |
46. | 48. | Cieślar, WojciechWojciech Cieślar | WSS Wisła | 76,0 m | NQ | 69,9 |
47. | 49. | Niemczyk, KarolKarol Niemczyk | LKS Klimczok Bystra | 75,5 m | NQ | 69,4 |
48. | 50. | Niemczyk, JakubJakub Niemczyk | LKS Klimczok Bystra | 73,0 m | NQ | 65,1 |
Konkurs drużynowy – 22 października 2023 – HS104
Miejsce | Klub | Zawodnicy | Seria I | Seria II | Nota | Punkty[8] |
---|---|---|---|---|---|---|
1. | WSS Wisła I | Zniszczoł, AleksanderAleksander Zniszczoł | 95,5 m | 95,0 m | 279,0 | 1137,5 |
Pilch, TomaszTomasz Pilch | 97,5 m | 99,0 m | 262,7 | |||
Wąsek, PawełPaweł Wąsek | 94,0 m | 99,0 m | 288,7 | |||
Żyła, PiotrPiotr Żyła | 97,0 m | 101,5 m | 307,1 | |||
2. | Wisła Zakopane I | Jarząbek, KacperKacper Jarząbek | 94,0 m | 96,0 m | 249,5 | 1106,2 |
Niżnik, AdamAdam Niżnik | 98,0 m | 99,5 m | 261,1 | |||
Murańka, KlemensKlemens Murańka | 93,0 m | 97,5 m | 284,7 | |||
Kubacki, DawidDawid Kubacki | 97,0 m | 104,5 m | 310,9 | |||
3. | AZS Zakopane I | Stękała, AndrzejAndrzej Stękała | 94,0 m | 93,0 m | 252,2 | 1038,1 |
Amilkiewicz, TymoteuszTymoteusz Amilkiewicz | 88,0 m | 89,5 m | 223,4 | |||
Wróbel, MarcinMarcin Wróbel | 87,0 m | 101,0 m | 261,1 | |||
Kot, MaciejMaciej Kot | 98,0 m | 96,0 m | 301,4 | |||
4. | Eve-nement Zakopane I | Galica, JanJan Galica | 93,5 m | 94,0 m | 236,8 | 944,3 |
Staszel, KlemensKlemens Staszel | 85,5 m | 79,0 m | 193,7 | |||
Urbański, SzymonSzymon Urbański | 89,0 m | 92,0 m | 224,1 | |||
Stoch, KamilKamil Stoch | 93,0 m | 97,0 m | 289,7 | |||
5. | LKS Klimczok Bystra | Tomasiak, KacperKacper Tomasiak | 93,5 m | 94,0 m | 244,4 | 923,3 |
Dyduch, TymoteuszTymoteusz Dyduch | 74,0 m | 80,0 m | 162,2 | |||
Habdas, JanJan Habdas | 86,5 m | 105,5 m | 258,2 | |||
Wolny, JakubJakub Wolny | 87,5 m | 92,0 m | 258,5 | |||
6. | WSS Wisła II | Wantulok, MikołajMikołaj Wantulok | 81,0 m | 84,0 m | 191,6 | 849,2 |
Cienciała, TymoteuszTymoteusz Cienciała | 84,0 m | 85,0 m | 203,9 | |||
Krzempek, MiłoszMiłosz Krzempek | 91,0 m | 96,0 m | 221,7 | |||
Szozda, WiktorWiktor Szozda | 93,0 m | 94,5 m | 232,0 | |||
7. | Sokół Szczyrk | Fickowski, WiktorWiktor Fickowski | 79,5 m | 81,0 m | 175,0 | 730,7 |
Pieczarka, KarolKarol Pieczarka | 71,0 m | 76,0 m | 153,8 | |||
Pękala, WiktorWiktor Pękala | 84,5 m | 86,0 m | 186,2 | |||
Węgrzynkiewicz, WiktorWiktor Węgrzynkiewicz | 86,0 m | 90,5 m | 215,7 | |||
8. | KS Rutkow-ski | Dzioboń, DawidDawid Dzioboń | 81,0 m | 87,0 m | 194,3 | 657,9 |
Ustupski, MateuszMateusz Ustupski | 68,0 m | 71,5 m | 147,8 | |||
Maciusiak, MateuszMateusz Maciusiak | 84,0 m | DSQ | 94,9 | |||
Majerczyk, StanisławStanisław Majerczyk | 86,0 m | 91,0 m | 220,9 | |||
9. | Eve-nement Zakopane II | Obtułowicz, MichałMichał Obtułowicz | 76,5 m | NQ | 79,1 | 342,0 |
Wiercioch, StanisławStanisław Wiercioch | 71,5 m | NQ | 74,7 | |||
Sarniak, SzymonSzymon Sarniak | 85,5 m | NQ | 88,5 | |||
Król, MateuszMateusz Król | 85,5 m | NQ | 99,7 | |||
10. | LKS Poroniec Poronin | Bafia, KlemensKlemens Bafia | 83,5 m | NQ | 96,4 | 336,1 |
Skupień, AdamAdam Skupień | 67,0 m | NQ | 58,1 | |||
Kuchta, BartłomiejBartłomiej Kuchta | 69,5 m | NQ | 61,1 | |||
Joniak, KlemensKlemens Joniak | 95,0 m | NQ | 120,5 | |||
11. | Wisła Zakopane II | Kiełbasa, FranciszekFranciszek Kiełbasa | 72,0 m | NQ | 69,0 | 334,7 |
Serwatowicz, MikołajMikołaj Serwatowicz | 73,5 m | NQ | 73,1 | |||
Waliczek, AndrzejAndrzej Waliczek | 77,0 m | NQ | 78,4 | |||
Łukaszczyk, ŁukaszŁukasz Łukaszczyk | 93,0 m | NQ | 114,2 | |||
12. | KS Chochołów I | Mroczkowski, JanJan Mroczkowski | 69,0 m | NQ | 61,4 | 327,3 |
Bobak, MarcinMarcin Bobak | 73,0 m | NQ | 77,3 | |||
Stasiak, DawidDawid Stasiak | 78,0 m | NQ | 83,2 | |||
Byrski, SzymonSzymon Byrski | 87,0 m | NQ | 105,4 | |||
13. | WSS Wisła III | Samiec, TomaszTomasz Samiec | 67,5 m | NQ | 57,6 | 326,9 |
Mitręga, GrzegorzGrzegorz Mitręga | 76,0 m | NQ | 81,6 | |||
Cieślar, WojciechWojciech Cieślar | 81,5 m | NQ | 93,4 | |||
Cieślar, JakubJakub Cieślar | 79,5 m | NQ | 94,3 | |||
14. | LKS Klimczok Bystra II | Mysza, MateuszMateusz Mysza | 71,0 m | NQ | 69,6 | 320,1 |
Niemczyk, JakubJakub Niemczyk | 76,5 m | NQ | 87,5 | |||
Niemczyk, KarolKarol Niemczyk | 79,5 m | NQ | 75,2 | |||
Tomasiak, KonradKonrad Tomasiak | 82,0 m | NQ | 87,8 | |||
15. | KS Chochołów II | Bednarz, PatrykPatryk Bednarz | 53,5 m | NQ | 35,1 | 314,9 |
Karkalik, JakubJakub Karkalik | 74,0 m | NQ | 74,5 | |||
Kapustík, HektorHektor Kapustík | 92,0 m | NQ | 114,6 | |||
Kapiaš, ErikErik Kapiaš | 82,0 m | NQ | 90,7 | |||
16. | Eve-nement Zakopane III | Zarycki, MichałMichał Zarycki | 59,5 m | NQ | 39,4 | 196,7 |
Zapotoczny, AlanAlan Zapotoczny | 61,5 m | NQ | 46,6 | |||
Galica, MarcinMarcin Galica | 56,0 m | NQ | 37,3 | |||
Bobak, SzymonSzymon Bobak | 73,5 m | NQ | 73,4 | |||
17. | Sokół Szczyrk II | Kocur, PiotrPiotr Kocur | NPS | 0,0 | 189,9 | |
Cembala, JakubJakub Cembala | 72,0 m | NQ | 67,6 | |||
Gluza, FilipFilip Gluza | 67,0 m | NQ | 50,8 | |||
Mrowiec, WitoldWitold Mrowiec | 72,0 m | NQ | 71,5 |
Przypisy
- ↑ Adam Bucholz: LMP Pań w Szczyrku: Triumf Mesikovej, złoto dla Twardosz. skijumping.pl, 2023-10-21. [dostęp 2023-10-29].
- ↑ Adam Bucholz: LMP w Szczyrku: Dawid Kubacki obronił tytuł!. skijumping.pl, 2023-10-21. [dostęp 2023-10-29].
- ↑ Adam Bucholz: LMP w Szczyrku: Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe wygrywa konkurs drużynowy. skijumping.pl, 2023-10-22. [dostęp 2023-10-29].
- ↑ Skalite, Szczyrk.
- ↑ LMP w Szczyrku: Dawid Kubacki wygrywa kwalifikacje. skijumping.pl. [dostęp 2023-10-29]. (pol.).
- ↑ a b Wyniki Mistrzostw Polski z dnia 2023-10-21, konkurs indywidualny, Szczyrk (HS-104), Polska [online], skijumping.pl [dostęp 2023-10-29] (pol.).
- ↑ a b Wyniki Mistrzostw Polski z dnia 2023-10-21, konkurs indywidualny, Szczyrk (HS-104), Polska [online], skijumping.pl [dostęp 2023-10-29] (pol.).
- ↑ a b Wyniki Mistrzostw Polski z dnia 2023-10-22, konkurs drużynowy, Szczyrk (HS-104), Polska [online], skijumping.pl [dostęp 2023-10-29] (pol.).
- ↑ Mistrzostwa Polski kobiet Szczyrk (POL). ewoxx.com, 2023-10-21. [dostęp 2023-10-29]. (ang.).
- ↑ Mistrzostwa Polski seniorów Szczyrk (POL). ewoxx.com, 2023-10-21. [dostęp 2023-10-29]. (ang.).
- ↑ Mistrzostwa Polski seniorów Szczyrk (POL). ewoxx.com, 2023-10-22. [dostęp 2023-10-29]. (ang.).
Linki zewnętrzne
- Letnie Mistrzostwa Polski w Skokach Narciarskich 2023 w bazie PZN
- p
- d
- e
Puchar Świata | |
---|---|
Puchar Świata kobiet | |
Imprezy mistrzowskie | |
Cykle pucharowe | |
Mistrzostwa krajowe |
- p
- d
- e
Zimowe |
|
---|---|
Letnie |