Ski-VM 2021 – 4 × 10 kilometer stafett menn
Øvelser under Ski-VM 2021 | |||||
---|---|---|---|---|---|
Langrenn0 | |||||
Kvalifisering | Menn | Kvinner | |||
Individuelt | |||||
Sprint | Menn | Kvinner | |||
Intervallstart | 15 km | 10 km | |||
Skiathlon | 30 km | 15 km | |||
Fellesstart | 50 km | 30 km | |||
Lag | |||||
Stafett | Menn | Kvinner | |||
Lagsprint | Menn | Kvinner | |||
Skihopping0 | |||||
Normalbakke | |||||
Kvalifisering | Menn | Kvinner | |||
Individuelt | Menn | Kvinner | |||
Lag | 0000Mikslag | Kvinner | |||
Stor bakke | |||||
Kvalifisering | Menn | Kvinner | |||
Individuelt | Menn | Kvinner | |||
Lag | Menn | ||||
Kombinert0 | |||||
Individuelt | |||||
Normalbakke | Menn | Kvinner | |||
Stor bakke | Menn | ||||
Lag | |||||
Lag | Menn | ||||
Lagsprint | Menn | ||||
Kvalifiseringer er ikke medaljeøvelser |
4 × 10 kilometer stafett menn i Ski-VM 2021 ble arrangert 5. mars 2021.[1][2]
Resultater
Rennet startet kl. 13:15.[3]
Plass | Startnr. | Land | Utøvere | Tid | Differanse |
---|---|---|---|---|---|
01 | 1 | Norge Norge | Pål Golberg Emil Iversen Hans Christer Holund Johannes Høsflot Klæbo | 1:52:39.0 28:27.0 26:58.7 28:14.5 28:58.8 | |
02 | 2 | RSF | Aleksej Tsjervotkin Ivan Jakimusjkin Artem Maltsev Aleksandr Bolsjunov | 1:52:51.0 27:30.4 28:18.9 28:25.9 28:35.8 | +0:12.0 +12.0 |
03 | 3 | Frankrike Frankrike | Hugo Lapalus Maurice Manificat Clément Parisse Jules Lapierre | 1:53:51.6 28:15.4 27:24.9 28:25.4 29:45.9 | +1:12.6 |
4 | 5 | Sverige Sverige | Johan Häggström Oskar Svensson Jens Burman William Poromaa | 1:53:55.5 28:24.9 27:22.3 28:18.7 29:49.6 | +1:16.5 |
5 | 8 | Sveits Sveits | Beda Klee Dario Cologna Jason Rüesch Roman Furger | 1:54:11.2 28:15.8 27:22.7 28:41.8 29:50.9 | +1:32.2 |
6 | 4 | Finland Finland | Ristomatti Hakola Iivo Niskanen Perttu Hyvärinen Joni Mäki | 1:54:28.4 28:15.1 27:11.0 28:48.6 30:13.7 | +1:49.4 |
7 | 6 | Tyskland | Jonas Dobler Janosch Brugger Lucas Bögl Friedrich Moch | 1:55:16.9 28:16.3 28:14.8 29:27.1 29:18.7 | +2:37.9 |
8 | 9 | USA USA | David Norris Scott Patterson Simi Hamilton Gus Schumacher | 1:55:32.7 28:28.1 28:04.8 29:25.8 29:34.0 | +2:53.7 |
9 | 17 | Japan Japan | Naoto Baba Hiroyuki Miyazawa Takatsugu Uda Keishin Yoshida | 1:56:58.3 28:28.8 28:30.5 30:12.4 29:46.6 | +4:19.3 |
10 | 11 | Canada Canada | Graham Ritchie Antoine Cyr Russell Kennedy Remi Drolet | 1:57:10.9 28:17.4 27:56.4 29:44.5 31:12.6 | +4:31.9 |
11 | 10 | Tsjekkia Tsjekkia | Michal Novák Adam Fellner Petr Knop Jan Pechoušek | 1:57:37.1 28:17.0 28:15.2 29:22.7 31:42.2 | +4:58.1 |
12 | 7 | Kasakhstan Kasakhstan | Jevgenij Velitsjko Vitalij Pukhkalo Olzhas Klimin Nail Basjmakov | 2:00:20.2 28:26.6 28:04.6 31:58.9 31:50.1 | +7:41.2 |
13 | 15 | Estland Estland | Marko Kilp Kaarel Kasper Kõrge Alvar Johannes Alev Martin Himma | 2:00:50.9 29:03.9 29:34.6 30:38.4 31:34.0 | +8:11.9 |
14 | 18 | Polen Polen | Maciej Staręga Kamil Bury Dominik Bury Mateusz Haratyk | LAP 30:09.4 31:16.2 31:04.8 | |
15 | 16 | Latvia Latvia | Raimo Vīgants Indulis Bikše Niks Saulītis Lauris Kaparkalējs | LAP 29:04.2 30:48.4 | |
16 | 14 | Ungarn Ungarn | Ádám Kónya Kristóf Lágler Soma Gyallai Ádám Büki | LAP 32:15.4 33:21.2 | |
17 | 12 | Litauen Litauen | Modestas Vaičiulis Tautvydas Strolia Edvinas Simonutis Paulius Januškevičius | LAP 32:59.5 32:47.8 | |
18 | 13 | Brasil Brasil | Manex Silva Steve Hiestand Matheus Vasconcellos Victor Santos | LAP 33:38.3 |