NM i terrengløp 2022
NM i terrengløp 2022 var en del av NM i friidrett 2022, men ble arrangert som to separate konkurranser. NM kort løype og terrengstafett ble arrangert ved Kristiansten festning i Trondheim 23.–24. april. Arrangør var Strindheim IL. NM lang løype ble arrangert i Bergen 9. oktober. Arrangør var IL Gneist.
Kort løype
Menn senior (3 km)
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Jacob Boutera | Ullensaker/Kisa IL | 8:51.9 |
02 | Fredrik Sandvik | Ullensaker/Kisa IL | 8:52.2 |
03 | Marius Vedvik | IL Gular | 8:57.7 |
4. | Trond Einar Moen Pedersli | Strindheim IL | 9:04.3 |
5. | Sigurd Ruud Skjeseth | Ullensaker/Kisa IL | 9:05.9 |
6. | Even Brøndbo Dahl | FIK Orion | 9:07.1 |
7. | Mathias Flak | Steinkjer FIK | 9:07.7 |
8. | Senay Fissehatsion | Ullensaker/Kisa IL | 9:09.4 |
9. | Marius Sørlie | Ask IL | 9:16.5 |
10. | Trond Ørjan Eide | Svorkmo/NOI | 9:17.6 |
Kvinner senior (2 km)
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Malin Edland | IK Tjalve | 6:40.5 |
02 | Sigrid Jervell Våg | IK Tjalve | 6:41.0 |
03 | Grethe Tyldum | Steinkjer FIK | 6:45.0 |
4. | Vilde Våge Henriksen | Haugesund IL | 6:49.4 |
5. | Sara Svarstad | SK Vidar | 6:51.0 |
6. | Christine Næss | Tyrving IL | 6:53.7 |
7. | Hanne Mjøen Maridal | Strindheim IL | 7:01.1 |
8. | Kristine Lande Dommersnes | Haugesund IL | 7:03.1 |
9. | Emilie Mo | SK Vidar | 7:03.3 |
10. | Hedda Leirvik | Hommelvik IL | 7:04.0 |
Junior (2 km)
Menn
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Vegard Warnes | Svorkmo/NOI | 6:00.2 |
02 | Sindre Swan Moland | IL i BUL Tromsø | 6:08.8 |
03 | Tord Franke Ulset | Selsbakk IF | 6:09.4 |
4. | Johannes Dalland | Spirit FIK | 6:10.3 |
5. | Nikolai Gundersen | Skjalg IL | 6:21.7 |
6. | Vetle Solbakken | Spirit FIK | 6:24.2 |
7. | Erlend Kristian Skraastad | Stadsbygd IL | 6:45.6 |
Kvinner
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Ingeborg Østgård | FIK Ren-Eng | 6:55.4 |
02 | Ingrid Kilvær Nilssen | Herøy IL | 7:34 |
03 | Selma Nevin | Strindheim IL | 7:40.2 |
Gutter (2 km)
G17
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Nikolai Solum | Ullensaker/Kisa IL | 6:09.5 |
02 | Sigurd Egeland Valseth | Verdal FIK | 6:15.6 |
03 | Lars Svorkdal | Svorkmo/NOI | 6:19.0 |
G16
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Kristian Bråthen Børve | Ullensaker/Kisa IL | 6:03.2 |
02 | Nahom Tesfalem Tewelde | IF Sturla | 6:09.5 |
03 | Sondre Svarholt | Stadsbygd IL | 6:17.7 |
G15
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Magnus Øyen | Rindal IL | 6:17.7 |
02 | Sven Nevin | Strindheim IL | 6:38.6 |
03 | Iver Lund Gjerde | Byåsen IL | 6:53.7 |
Jenter (2 km)
J17
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Hedda Opsøen | Haugesund IL | 7:33.8 |
02 | Lillian Hatloy | Skjalg IL | 7:59.4 |
03 | Julie Lous | Strindheim IL | 8:16.1 |
J16
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Malin Søtorp Solberg | Sarpsborg IL | 7:07.4 |
02 | Oda Bråten Richenberg | Lillehammer IF | 7:14.5 |
03 | Marie Wollan Benum | Byåsen IL | 7:24.6 |
J15
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Eline Skaar | Nittedal IL | 7:17.8 |
02 | Ingrid Wollan Benum | Byåsen IL | 7:20.8 |
03 | Mathea Lægran | Skjalg IL | 7:25.0 |
Terrengstafett
Menn senior
Plass | Utøvere | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Sigurd Ruud Skjeseth Fredrik Sandvik | Ullensaker/Kisa IL | 17:05.8 |
02 | Tore Akerlie Marius Vedvik | IL Gular | 17:10.1 |
03 | Petter Johansen Elmer Mulleri Skalle | Lillehammer IF | 17:14.4 |
Kvinner senior
Plass | Utøvere | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Malin Edland Sigrid Jervell Våg | IK Tjalve | 19:34.9 |
02 | Kristine Lande Dommersnes Vilde Våge Henriksen | Haugesund IL | 20:02.7 |
03 | Ingrid Helene Nyhus Hanne Mjøen Maridal | Strindheim IL | 20:42.4 |
Lang løype
Menn senior (10 km)
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Magnus Tuv Myhre | Brandbu IF | 29:23 |
02 | Jacob Boutera | Ullensaker/Kisa IL | 29:23 |
03 | Kasper Fosser | IL Heming | 29:53 |
Kvinner senior (6 km)
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Andrea Modin Engesæth | IL Runar | 20:01 |
02 | Kristine Meinert Rød | Oppegård IL | 20:05 |
03 | Hanne Mjøen Maridal | Strindheim IL | 20:16 |
Kilder
- NM terrengløp kort løype
- Terrengstafett
- Lang løype
Eksterne lenker
- (en) Norwegian Cross Country Championships 2022 – kategori av bilder, video eller lyd på Commons
Autoritetsdata