Europese kampioenschappen kortebaanzwemmen 2009
Europese kampioenschappen kortebaanzwemmen 2009 | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Gehouden in | Istanbul, Turkije | ||||||
Accommodatie | Abdi İpekçi Arena | ||||||
Editie | 13 | ||||||
Jaar | 2009 | ||||||
Data | 10 t/m 13 december | ||||||
Sport | Zwemmen | ||||||
Organisator | LEN | ||||||
Deelnemers | Ca. 600 atleten uit 42 landen | ||||||
Evenementen | 38 | ||||||
Navigatie | |||||||
| |||||||
|
De Europese kampioenschappen kortebaanzwemmen 2009 werden van donderdag 10 tot en met zondag 13 december georganiseerd in de Abdi İpekçi Arena in Istanbul, Turkije.
Wedstrijdschema
Donderdag 10/12 | Vrijdag 11/12 | Zaterdag 12/12 | Zondag 13/12 |
---|---|---|---|
Series | |||
50 m vrij mannen 50 m school vrouwen 200 m wissel mannen 100 m rug vrouwen 200 m rug mannen 100 m vlinder mannen 200 m vlinder vrouwen 100 m school mannen 200 m wissel vrouwen 400 m vrij mannen 100 m vrij vrouwen 4×50 m wissel mannen | 50 m rug mannen 50 vlinder vrouwen 400 m wissel mannen 100 m wissel vrouwen 200 m school vrouwen 100 m vrij mannen 4×50 m vrij vrouwen 800 m vrij vrouwen | 50 m rug vrouwen 50 m school mannen 400 m vrij vrouwen 100 m rug mannen 100 m school vrouwen 100 m wissel mannen 100 m vlinder vrouwen 200 m vlinder mannen 4×50 m wissel vrouwen 1500 m vrij mannen | 50 vrij vrouwen 50 vlinder mannen 400 m wissel mannen 200 m school mannen 200 m vrij vrouwen 200 m vrij mannen 200 m rug vrouwen 4×50 m vrij mannen |
Finales - vanaf 17:00 uur lokale tijd (16:00 MET) | |||
HF 50 m vrij mannen HF 50 m school vrouwen F 400 m vrij mannen F 200 m rug mannen HF 100 m rug vrouwen HF 100 m vlinder mannen F 200 m wissel vrouwen HF 100 m school mannen F 200 m vlinder vrouwen F 200 m wissel mannen HF 100 m vrij vrouwen F 50 m vrij mannen F 50 m school vrouwen F 4×50 m wissel mannen | SS 800 m vrij vrouwen HF 50 m rug mannen HF 50 vlinder vrouwen F 400 m wissel mannen F 200 m school vrouwen F 100 m school mannen F 100 m vrij vrouwen HF 100 m vrij mannen F 100 m rug vrouwen F 100 m vlinder mannen HF 100 m wissel vrouwen F 50 vlinder vrouwen F 50 m rug mannen F 4×50 m vrij vrouwen | SS 1500 m vrij mannen HF 50 m rug vrouwen HF 50 m school mannen F 400 m vrij vrouwen HF 100 m wissel mannen HF 100 m school vrouwen HF 100 m rug mannen F 100 m wissel vrouwen F 200 m vlinder mannen HF 100 m vlinder vrouwen F 100 m vrij mannen F 50 m rug vrouwen F 50 m school mannen F 4×50 m wissel vrouwen | HF 50 vrij vrouwen HF 50 vlinder mannen F 400 m wissel mannen F 200 m school mannen F 200 m vrij vrouwen F 100 m wissel mannen F 100 m vlinder vrouwen F 200 m vrij mannen F 100 m school vrouwen F 100 m rug mannen F 200 m rug vrouwen F 50 vrij vrouwen F 50 vlinder mannen F 4×50 m vrij mannen |
Selecties
België
De Belgische zwembond selecteerde 4 zwemmers voor het EK, twee mannen en twee vrouwen.[1]
- Mannen
- Dieter Dekoninck
- Bruno Claeys
- Vrouwen
Nederland
Technisch directeur Jacco Verhaeren selecteerde 22 zwemmers voor het EK, tien mannen en twaalf vrouwen.[2]
- Mannen
Medailles
- Legenda
- WR = Wereldrecord
- ER = Europees record
- CR = Kampioenschaps record
Mannen
Onderdeel | 1 Goud | 2 Zilver | 3 Brons | |||
---|---|---|---|---|---|---|
Vrije slag | ||||||
50 m | Frédérick Bousquet Frankrijk | 20,53 | Duje Draganja Kroatië | 20,70 | Sergej Fesikov Rusland | 20,84 |
100 m | Amaury Leveaux Frankrijk | 45,56 | Danila Izotov Rusland | 45,70 | Jevgeni Lagoenov Rusland | 46,06 |
200 m | Paul Biedermann Duitsland | 1.39,81 CR | Danila Izotov Rusland | 1.40,08 | Nikita Lobintsev Rusland | 1.41,52 |
400 m | Paul Biedermann Duitsland | 3.34,55 CR | Nikita Lobintsev Rusland | 3.35,75 | Mads Glæsner Denemarken | 3.36,82 |
1500 m | Jan Wolfgarten Duitsland | 14.20,44 | Federico Colbertaldo Italië | 14.25,68 | Mads Glæsner Denemarken | 14.26,74 |
Rugslag | ||||||
50 m | Stanislav Donets Rusland | 22,76 CR | Thomas Rupprath Duitsland | 22,85 | Aschwin Wildeboer Spanje | 23,07 |
100 m | Arkadi Vjatsjanin Rusland Stanislav Donets Rusland | 48,97 WR | Aschwin Wildeboer Spanje | 49,05 | ||
200 m | Stanislav Donets Rusland | 1.48,62 CR | Radosław Kawęcki Polen | 1.49,13 | Jevgeni Alesjin Rusland | 1.49,31 |
Schoolslag | ||||||
50 m | Aleksander Hetland Noorwegen | 26,19 | Alessandro Terrin Italië | 26,24 | Čaba Silađi Servië | 26,31 |
100 m | Robin van Aggele Nederland | 56,29 ER | Dániel Gyurta Hongarije | 56,72 | Ihor Borysyk Oekraïne | 56,97 |
200 m | Dániel Gyurta Hongarije | 2.00,67 WR | Grigory Falko Rusland | 2.02,50 | Maksim Sjtsjerbakov Rusland | 2.03,76 |
Vlinderslag | ||||||
50 m | Johannes Dietrich Duitsland | 22,07 CR | Frédérick Bousquet Frankrijk | 22,17 | Jevgeni Korotysjkin Rusland | 22,34 |
100 m | Jevgeni Korotysjkin Rusland | 48,93 CR | Peter Mankoč Slovenië | 49,65 | Ivan Lenđer Servië | 49,79 |
200 m | Nikolaj Skvortsov Rusland | 1.49,46 ER | Paweł Korzeniowski Polen | 1.50,13 | Dinko Jukić Oostenrijk | 1.50,32 |
Wisselslag | ||||||
100 m | Duje Draganja Kroatië | 51,20 | Sergej Fesikov Rusland | 51,29 | Peter Mankoč Slovenië | 51,52 |
200 m | Markus Rogan Oostenrijk | 1.51,72 ER | Vytautas Janušaitis Litouwen | 1.52,22 | Alan Cabello Spanje | 1.53,04 |
400 m | László Cseh Hongarije | 3.57,27 WR | David Verrasztó Hongarije | 4.00,10 | Gal Nevo Israël | 4.00,55 |
Vrije slag estafette | ||||||
4×50 m | Frankrijk Amaury Leveaux Jérémy Stravius David Maitre Frédérick Bousquet | 1.22,96 | Kroatië Duje Draganja Alexei Puninski Mario Todorović Mario Delač | 1.23,18 | Italië Marco Orsi Federico Bocchia Filippo Magnini Luca Dotto | 1.23,64 |
Wisselslag estafette | ||||||
4×50 m | Rusland Stanislav Donets Sergej Gejbel Jevgeni Korotysjkin Sergej Fesikov | 1.31,80 WB | Duitsland Thomas Rupprath Hendrik Feldwehr Johannes Dietrich Stefan Herbst | 1.32,02 | Frankrijk Benjamin Stasiulis Hugues Duboscq Frédérick Bousquet Amaury Leveaux | 1.32,13 |
Vrouwen
Onderdeel | 1 Goud | 2 Zilver | 3 Brons | |||
---|---|---|---|---|---|---|
Vrije slag | ||||||
50 m | Hinkelien Schreuder Nederland | 23,32 CR | Ranomi Kromowidjojo Nederland | 23,58 | Dorothea Brandt Duitsland | 23,74 |
100 m | Inge Dekker Nederland | 51,35 CR | Ranomi Kromowidjojo Nederland | 51,44 | Jeanette Ottesen Denemarken | 52,18 |
200 m | Federica Pellegrini Italië | 1.51,17 WR | Evelyn Verrasztó Hongarije | 1.52,61 | Femke Heemskerk Nederland | 1.54,20 |
400 m | Coralie Balmy Frankrijk | 3.56,55 | Lotte Friis Denemarken | 3.59,06 | Ophélie-Cyrielle Etienne Frankrijk | 3.59,94 |
800 m | Lotte Friis Denemarken | 8.08,02 | Erika Villaecija Spanje | 8.13,93 | Ophélie-Cyrielle Etienne Frankrijk | 8.16,20 |
Rugslag | ||||||
50 m | Sanja Jovanović Kroatië | 25,70 WR | Aleksandra Gerasimenia Wit-Rusland | 26,12 | Ksenia Moskvina Rusland | 26,38 |
100 m | Ksenia Moskvina Rusland | 56,36 | Sanja Jovanović Kroatië | 56,93 | Aleksandra Gerasimenia Wit-Rusland | 57,23 |
200 m | Alexianne Castel Frankrijk | 2.02,67 | Jenny Mensing Duitsland | 2.03,31 | Pernille Larsen Denemarken | 2.03,50 |
Schoolslag | ||||||
50 m | Moniek Nijhuis Nederland | 29,68 CR | Jane Trepp Estland | 29,82 | Janne Schäfer Duitsland | 29,92 |
100 m | Caroline Ruhnau Duitsland | 1.04,84 CR | Moniek Nijhuis Nederland | 1.04,96 | Jennie Johansson Zweden | 1.05,19 |
200 m | Rikke Møller Pedersen Denemarken | 2.16,66 ER | Nađa Higl Servië | 2.17,52 | Joline Höstman Zweden | 2.19,28 |
Vlinderslag | ||||||
50 m | Inge Dekker Nederland Hinkelien Schreuder Nederland | 25,00 CR | Ingvild Snildal Noorwegen | 25,10 | ||
100 m | Inge Dekker Nederland | 55,74 | Diane Bui Duyet Frankrijk | 55,93 | Jeanette Ottesen Denemarken | 56,02 |
200 m | Aurore Mongel Frankrijk | 2.03,22 CR | Petra Granlund Zweden | 2.03,82 | Franziska Hentke Duitsland | 2.04,68 |
Wisselslag | ||||||
100 m | Hinkelien Schreuder Nederland | 57,85 CR | Evelyn Verrasztó Hongarije | 58,21 | Hanna-Maria Seppälä Finland | 58,86 |
200 m | Evelyn Verrasztó Hongarije | 2.04,64 WR | Francesca Segat Italië | 2.06,21 | Hannah Miley Verenigd Koninkrijk | 2.06,96 |
400 m | Hannah Miley Verenigd Koninkrijk | 4.25,66 | Mireia Belmonte Spanje | 4.27,60 | Zsuzsanna Jakabos Hongarije | 4.28,46 |
Vrije slag estafette | ||||||
4×50 m | Nederland Inge Dekker Hinkelien Schreuder Saskia de Jonge Ranomi Kromowidjojo | 1.33,25 WB | Zweden Emma Svensson Josefin Lillhage Claire Hedenskog Sarah Sjöström | 1.35,46 | Duitsland Dorothea Brandt Daniela Samulski Lisa Vitting Daniela Schreiber | 1.36,73 |
Wisselslag estafette | ||||||
4×50 m | Nederland Hinkelien Schreuder Moniek Nijhuis Inge Dekker Ranomi Kromowidjojo | 1.42,69 WB | Zweden Emma Svensson Josefin Lillhage Sarah Sjöström Claire Hedenskog | 1.45,13 | Rusland Ksenia Moskvina Darja Dejeva Olga Kljoetsjnikova Svetlana Fedoelova | 1.46,10 |
Medailleklassement
Plaats | Land | 1 Goud | 2 Zilver | 3 Brons | Totaal |
---|---|---|---|---|---|
1 | Nederland | 10 | 3 | 1 | 14 |
2 | Rusland | 8 | 5 | 8 | 21 |
3 | Frankrijk | 6 | 2 | 3 | 11 |
4 | Duitsland | 5 | 3 | 4 | 12 |
5 | Hongarije | 3 | 4 | 1 | 8 |
6 | Kroatië | 2 | 3 | 0 | 5 |
7 | Denemarken | 2 | 1 | 5 | 8 |
8 | Italië | 1 | 3 | 1 | 5 |
9 | Oostenrijk | 1 | 0 | 1 | 2 |
Verenigd Koninkrijk | 1 | 0 | 1 | 2 | |
Noorwegen | 1 | 0 | 1 | 2 | |
12 | Zweden | 0 | 3 | 2 | 5 |
13 | Spanje | 0 | 2 | 3 | 5 |
14 | Polen | 0 | 2 | 0 | 2 |
15 | Servië | 0 | 1 | 2 | 3 |
16 | Wit-Rusland | 0 | 1 | 1 | 2 |
Slovenië | 0 | 1 | 1 | 2 | |
18 | Estland | 0 | 1 | 0 | 1 |
Litouwen | 0 | 1 | 0 | 1 | |
20 | Finland | 0 | 0 | 1 | 1 |
Israël | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Oekraïne | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Totaal | 40 | 36 | 38 | 114 |
Referenties
- (en) Officiële website
- (en) Uitslagen op de website van Omega Timing (offline)