Europese kampioenschappen atletiek 2018
Europese kampioenschappen atletiek 2018 | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Logo EK atletiek | |||||||
Gehouden in | Berlijn, Duitsland | ||||||
Jaar | 2018 | ||||||
Data | 6-12 augustus[1] | ||||||
Organisator | EAA | ||||||
Deelnemers | 1572 atleten uit 51 landen | ||||||
Evenementen | 50 | ||||||
Openingsceremonie | 6 augustus | ||||||
Sluitingsceremonie | 12 augustus | ||||||
Navigatie | |||||||
| |||||||
|
De Europese kampioenschappen atletiek van 2018 werden in Berlijn, Duitsland gehouden van 6 tot 12 augustus 2018.[1][2][3][4] De kampioenschappen maken deel uit van de eerste Europese kampioenschappen.[5][6]
Wedstrijdschema
S | Series | Q | Kwalificaties | ½ | Halve finale | F | Finale |
Mannen
Datum → | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Onderdeel ↓ | A | O | A | O | A | O | A | O | A | O | A | O | A | |||
100 m | S | ½ | F | |||||||||||||
200 m | S | ½ | F | |||||||||||||
400 m | S | ½ | F | |||||||||||||
800 m | S | ½ | F | |||||||||||||
1500 m | S | F | ||||||||||||||
5000 m | F | |||||||||||||||
10.000 m | F | |||||||||||||||
Marathon | F | |||||||||||||||
3000 m steeple | S | F | ||||||||||||||
110 m horden | S | ½ | F | |||||||||||||
400 m horden | S | ½ | F | |||||||||||||
Tienkamp | F | |||||||||||||||
Hoogspringen | Q | F | ||||||||||||||
Polstokhoogspringen | Q | F | ||||||||||||||
Verspringen | Q | F | ||||||||||||||
Hink-stap-springen | Q | F | ||||||||||||||
Kogelstoten | Q | F | ||||||||||||||
Discuswerpen | Q | F | ||||||||||||||
Kogelslingeren | Q | F | ||||||||||||||
Speerwerpen | Q | F | ||||||||||||||
20km | F | |||||||||||||||
50km | F | |||||||||||||||
4 × 100 m | S | F | ||||||||||||||
4 × 400 m | S | F |
Vrouwen
Datum → | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Onderdeel ↓ | A | O | A | O | A | O | A | O | A | O | A | O | A | |||
100 m | S | ½ | F | |||||||||||||
200 m | S | ½ | F | |||||||||||||
400 m | S | ½ | F | |||||||||||||
800 m | S | ½ | F | |||||||||||||
1500 m | S | F | ||||||||||||||
5000 m | F | |||||||||||||||
10.000 m | F | |||||||||||||||
Marathon | F | |||||||||||||||
3000 m steeple | S | F | ||||||||||||||
100 m horden | S | ½ | F | |||||||||||||
400 m horden | S | ½ | F | |||||||||||||
Zevenkamp | F | |||||||||||||||
Hoogspringen | Q | F | ||||||||||||||
Polstokhoogspringen | Q | F | ||||||||||||||
Verspringen | Q | F | ||||||||||||||
Hink-stap-springen | Q | F | ||||||||||||||
Kogelstoten | Q | F | ||||||||||||||
Discuswerpen | Q | F | ||||||||||||||
Kogelslingeren | Q | F | ||||||||||||||
Speerwerpen | Q | F | ||||||||||||||
20km | F | |||||||||||||||
50km | F | |||||||||||||||
4 × 100 m | S | F | ||||||||||||||
4 × 400 m | S | F |
Medailles
Mannen
Onderdeel | 1 Goud | 1 Zilver | 1 Brons | |||
---|---|---|---|---|---|---|
100 m | Zharnel Hughes Verenigd Koninkrijk | 9,95 CR | Reece Prescod Verenigd Koninkrijk | 9,96 | Jak Ali Harvey Turkije | 10,01 |
200 m | Ramil Goelijev Turkije | 19,76 CR | Nethaneel Mitchell-Blake Verenigd Koninkrijk | 20,04 | Alex Wilson Zwitserland | 20,04 |
400 m | Matthew Hudson-Smith Verenigd Koninkrijk | 44,78 | Kevin Borlée België | 45,13 | Jonathan Borlée België | 45,19 |
800 m | Adam Kszczot Polen | 1.44,59 | Andreas Kramer Zweden | 1.45,03 NR | Pierre-Ambroise Bosse Frankrijk | 1:45,30 |
1500 m | Jakob Ingebrigtsen Noorwegen | 3.38,10 | Marcin Lewandowski Polen | 3.38,14 | Jake Wightman Verenigd Koninkrijk | 3.38,25 |
5000 m | Jakob Ingebrigtsen Noorwegen | 13.17,06 | Henrik Ingebrigtsen Noorwegen | 13.18,75 | Morhad Amdouni Frankrijk | 13.19,14 |
10.000 m | Morhad Amdouni Frankrijk | 28.11,22 | Bashir Abdi België | 28.11,76 | Yemaneberhan Crippa Italië | 28.12,15 |
110 m horden | Pascal Martinot-Lagarde Frankrijk | 13,17 | Sergej Sjoebenkov Authorised Neutral Athletes | 13,17 | Orlando Ortega Spanje | 13,34 |
400 m horden | Karsten Warholm Noorwegen | 47,64 | Yasmani Copello Turkije | 47,81 | Thomas Barr Ierland | 48,31 |
3000 m steeple | Mahiedine Mekhissi-Benabbad Frankrijk | 8.31,66 | Fernando Carro Spanje | 8.34,16 | Yohanes Chiappinelli Italië | 8.35,81 |
4x100 m | Verenigd Koninkrijk Chijindu Ujah Zharnel Hughes Adam Gemili Harry Aikines-Aryeetey | 37,80 | Turkije Emre Zafer Barnes Jak Ali Harvey Yigitcan Hekimoglu Ramil Goelijev | 37,98 NR | Nederland Chris Garia Churandy Martina Hensley Paulina Taymir Burnet | 38,03 NR |
4x400 m | België Dylan Borlée Jonathan Borlée Jonathan Sacoor Kevin Borlée Robin Vanderbemden[Noot 1] Julien Watrin[Noot 1] | 2.59,47 | Verenigd Koninkrijk Rabah Yousif Dwayne Cowan Matthew Hudson-Smith Martyn Rooney Cameron Chalmers[Noot 1] | 3.00,36 | Spanje Óscar Husillos Lucas Búa Samuel García Bruno Hortelano Darwin Echeverry[Noot 1] Mark Ujakpor[Noot 1] | 3.00,78 |
Marathon | Koen Naert België | 2:09.51 CR, PB | Tadesse Abraham Zwitserland | 2:11.24 | Yassine Rachik Italië | 2:12.09 PB |
Italië | 6:40.48 | Spanje | 6:42.43 | Oostenrijk | 6:49.29 | |
20 km snelwandelen | Álvaro Martín Spanje | 1:20,42 | Diego García Carrera Spanje | 1:20,48 | Vasili Mizinov Authorised Neutral Athletes | 1:20,50 |
50 km snelwandelen | Marjan Zakalnytskyj Oekraïne | 3.46,35 | Matej Tóth Slowakije | 3.47,27 | Dzmitri Dzoebin Wit-Rusland | 3.47,59 |
Hoogspringen | Mateusz Przybylko Duitsland | 2,35 | Maksim Nedasekau Wit-Rusland | 2,33 | Ilja Ivanjoek Authorised Neutral Athletes | 2,31 |
Polsstokhoogspringen | Armand Duplantis Zweden | 6,05 WRU20, WRU23 | Timoer Morgoenov Authorised Neutral Athletes | 6,00 | Renaud Lavillenie Frankrijk | 5,95 |
Verspringen | Miltiadis Tentoglou Griekenland | 8,25 | Fabian Heinle Duitsland | 8,13 | Serhij Nykyforov Oekraïne | 8,13 |
Hink-stap-springen | Nelson Évora Portugal | 17,10 | Alexis Copello Azerbeidzjan | 16,93 | Dimítrios Tsiámis Griekenland | 16,78 |
Kogelstoten | Michał Haratyk Polen | 21,72 | Konrad Bukowiecki Polen | 21,66 | David Storl Duitsland | 21,41 |
Discuswerpen | Andrius Gudžius Litouwen | 68,46 | Daniel Ståhl Zweden | 68,23 | Lukas Weißhaidinger Oostenrijk | 65,14 |
Kogelslingeren | Wojciech Nowicki Polen | 80,12 | Paweł Fajdek Polen | 78,69 | Bence Halász Hongarije | 77,36 |
Speerwerpen | Thomas Röhler Duitsland | 89,47 | Andreas Hofmann Duitsland | 87,60 | Magnus Kirt Estland | 85,96 |
Tienkamp | Arthur Abele Duitsland | 8431 | Ilja Sjkoerenjov Authorised Neutral Athletes | 8321 | Vitali Zjoek Wit-Rusland | 8290 |
Vrouwen
Onderdeel | 1 Goud | 1 Zilver | 1 Brons | |||
---|---|---|---|---|---|---|
100 m | Dina Asher-Smith Verenigd Koninkrijk | 10,85 WL, NR | Gina Lückenkemper Duitsland | 10,98 | Dafne Schippers Nederland | 10,99 SB |
200 m | Dina Asher-Smith Verenigd Koninkrijk | 21,89 WL, NR | Dafne Schippers Nederland | 22,14 SB | Jamile Samuel Nederland | 22,37 PR |
400 m | Justyna Święty-Ersetic Polen | 50,41 EL | María Belibasáki Griekenland | 50,45 NR | Lisanne de Witte Nederland | 50,77 NR |
800 m | Natalija Prysjtsjepa Oekraïne | 2.00,38 | Rénelle Lamote Frankrijk | 2.00,62 | Olha Ljachova Oekraïne | 2.00,79 |
1500 m | Laura Muir Verenigd Koninkrijk | 4.02,32 | Sofia Ennaoui Polen | 4.03,08 | Laura Weightman Verenigd Koninkrijk | 4.03,75 |
5000 m | Sifan Hassan Nederland | 14.46,12 CR | Eilish McColgan Verenigd Koninkrijk | 14.53,05 | Yasemin Can Turkije | 14.57,63 |
10.000 m | Lonah Chemtai Salpeter Israël | 31.43,29 | Susan Krumins Nederland | 31.52,55 | Meraf Bahta Zweden | 32.19,34 |
100 m horden | Elvira Herman Wit-Rusland | 12,67 | Pamela Dutkiewicz Duitsland | 12,72 | Cindy Roleder Duitsland | 12,77 SB |
400 m horden | Léa Sprunger Zwitserland | 54,33 | Hanna Ryzjykova Oekraïne | 54,51 | Meghan Beesley Verenigd Koninkrijk | 55,31 |
3000 m steeple | Gesa Felicitas Krause Duitsland | 9.19,80 | Fabienne Schlumpf Zwitserland | 9.22,29 | Karoline Bjerkeli Grøvdal Noorwegen | 9.24,46 |
4x100 m | Verenigd Koninkrijk Asha Philip Imani Lansiquot Bianca Williams Dina Asher-Smith | 41,88 | Nederland Dafne Schippers Marije van Hunenstijn Jamile Samuel Naomi Sedney | 42,15 | Duitsland Lisa Marie Kwayie Gina Lückenkemper Tatjana Pinto Rebekka Haase | 42,23 |
4x400 m | Polen Małgorzata Hołub-Kowalik Iga Baumgart-Witan Patrycja Wyciszkiewicz Justyna Święty-Ersetic Natalia Kaczmarek[Noot 1] Martyna Dąbrowska[Noot 1] | 3.26,59 | Frankrijk Elea-Mariama Diarra Déborah Sananes Agnès Raharolahy Floria Gueï Estelle Perrossier[Noot 1] | 3.27,17 | Verenigd Koninkrijk Zoey Clark Anyika Onuora Amy Allcock Eilidh Doyle Finette Agyapong[Noot 1] Mary Abichi[Noot 1] Emily Diamond[Noot 1] | 3.27,40 |
Marathon | Volha Mazoeronak Wit-Rusland | 2:26.22 | Clémence Calvin Frankrijk | 2:26.28 | Eva Vrabcová-Nývltová Tsjechië | 2:26.31 |
Wit-Rusland | 7:21.54 | Italië | 7:32.46 | Spanje | 7:44.06 | |
20 km snelwandelen | María Pérez Spanje | 1:26.36 CR | Anežka Drahotová Tsjechië | 1:27.03 | Antonella Palmisano Italië | 1:27.30 |
50 km snelwandelen | Inês Henriques Portugal | 4:09.21 CR | Alina Tsvilij Oekraïne | 4:12.44 NR | Júlia Takács Spanje | 4:15.22 |
Hoogspringen | Maria Lasitskene Authorised Neutral Athletes | 2,00 | Mirela Demireva Bulgarije | 2,00 | Marie-Laurence Jungfleisch Duitsland | 1,96 |
Polsstokhoogspringen | Ekaterini Stefanidi Griekenland | 4,85 | Nikoleta Kyriakopoulou Griekenland | 4,80 | Holly Bradshaw Verenigd Koninkrijk | 4,75 |
Verspringen | Malaika Mihambo Duitsland | 6,75 | Maryna Bech Oekraïne | 6,73 | Shara Proctor Verenigd Koninkrijk | 6,70 |
Hink-stap-sprong | Paraskevi Papachristou Griekenland | 14,60 | Kristin Gierisch Duitsland | 14,45 | Ana Peleteiro Spanje | 14,44 |
Kogelstoten | Paulina Guba Polen | 19,33 | Christina Schwanitz Duitsland | 19,19 | Aljona Doebitskaja Wit-Rusland | 18,81 |
Discuswerpen | Sandra Perković Kroatië | 67,62 | Nadine Müller Duitsland | 63,00 | Shanice Craft Duitsland | 62,46 |
Kogelslingeren | Anita Włodarczyk Polen | 78,94 CR | Alexandra Tavernier Frankrijk | 74,78 NR | Joanna Fiodorow Polen | 74,00 |
Speerwerpen | Christin Hussong Duitsland | 67,90 CR | Nikola Ogrodníková Tsjechië | 61,85 | Liveta Jasiūnaitė Litouwen | 61,59 |
Zevenkamp | Nafissatou Thiam België | 6816 | Katarina Johnson-Thompson Verenigd Koninkrijk | 6759 | Carolin Schäfer Duitsland | 6602 |
Medaillespiegel
Plaats | Land | 1 Goud | 1 Zilver | 1 Brons | Totaal |
---|---|---|---|---|---|
1 | Verenigd Koninkrijk | 7 | 5 | 6 | 18 |
2 | Polen | 7 | 4 | 1 | 12 |
3 | Duitsland | 6 | 7 | 6 | 19 |
4 | Frankrijk | 3 | 4 | 3 | 10 |
5 | België | 3 | 2 | 1 | 6 |
Griekenland | 3 | 2 | 1 | 6 | |
7 | Wit-Rusland | 3 | 1 | 3 | 7 |
8 | Noorwegen | 3 | 1 | 1 | 5 |
9 | Oekraïne | 2 | 3 | 2 | 7 |
10 | Spanje | 2 | 3 | 5 | 10 |
11 | Portugal | 2 | 0 | 0 | 2 |
12 | Nederland | 1 | 3 | 4 | 8 |
99 – | Authorised Neutral Athletes[Noot 2][7] | 1 | 3 | 2 | 6 |
13 | Turkije | 1 | 2 | 2 | 5 |
14 | Zwitserland | 1 | 2 | 1 | 4 |
Zweden | 1 | 2 | 1 | 4 | |
16 | Italië | 1 | 1 | 4 | 6 |
17 | Litouwen | 1 | 0 | 1 | 2 |
18 | Kroatië | 1 | 0 | 0 | 1 |
Israël | 1 | 0 | 0 | 1 | |
20 | Tsjechië | 0 | 2 | 1 | 3 |
21 | Bulgarije | 0 | 1 | 0 | 1 |
Slowakije | 0 | 1 | 0 | 1 | |
Azerbeidzjan | 0 | 1 | 0 | 1 | |
24 | Oostenrijk | 0 | 0 | 2 | 2 |
25 | Estland | 0 | 0 | 1 | 1 |
Hongarije | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Ierland | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Totaal | 50 | 50 | 50 | 150 |
Legenda
- CR = Kampioenschapsrecord (Championship Record)
- SB = Beste persoonlijke seizoensprestatie (Seasonal Best)
- PB = Persoonlijk record (Personal Best)
- NR = Nationaal record (National Record)
- ER = Europees record (European Record)
- EL = Europese beste seizoensprestatie (European Leading)
- WL = 's Werelds beste seizoensprestatie (World Leading)
- WJ = Wereld juniorenrecord (World Junior Record)
- WR = Wereldrecord (World Record)
Deelnemende landen
Er deden atleten van totaal 49 landen mee. Ook namen 30 atleten deel als geautoriseerde neutrale atleten en 1 voor het vluchtelingenteam.[8]
- Albanië (3)
- Andorra (1)
- Armenië (2)
- Vluchtelingenteam (1)
- Oostenrijk (16)
- Geautoriseerde Neutrale Atleten (30)
- Azerbeidzjan (3)
- Wit-Rusland (38)
- België (35)
- Bosnië en Herzegovina (6)
- Bulgarije (14)
- Kroatië (22)
- Cyprus (11)
- Tsjechië (51)
- Denemarken (11)
- Estland (22)
- Finland (47)
- Frankrijk (84)
- Georgië (3)
- Duitsland (140)
- Gibraltar (3)
- Verenigd Koninkrijk (111)
- Griekenland (37)
- Hongarije (35)
- IJsland (4)
- Ierland (42)
- Israël (9)
- Italië (91)
- Kosovo(2)
- Letland(18)
- Litouwen (27)
- Luxemburg (3)
- Macedonië (2)
- Malta (2)
- Moldavië (6)
- Monaco (1)
- Montenegro (4)
- Nederland (45)
- Noorwegen (34)
- Polen (86)
- Portugal (37)
- Roemenië (36)
- San Marino (2)
- Servië (12)
- Slowakije(21)
- Slovenië (10)
- Spanje (99)
- Zweden (68)
- Zwitserland (54)
- Turkije (43)
- Oekraïne (88)
Externe links
- Officiële website
- EAA Officiële website
- EAA Wedstrijdschema en resultaten
Referenties
Noten
|
Mediabestanden
Zie de categorie 2018 European Championships in Athletics van Wikimedia Commons voor mediabestanden over dit onderwerp.