Hollandia az 1988. évi nyári olimpiai játékokon
Hollandia az olimpiai játékokon | |||||
Hollandia zászlaja | |||||
NOB-országkód: HOL | |||||
OOB | Holland Olimpiai Bizottság és Holland Sportszövetség | ||||
Honlap | Hivatalos honlap | ||||
1988. évi nyári olimpiai játékok Szöul | |||||
Versenyzők | 147 fő 17 sportágban | ||||
Zászlóvivő | |||||
Nyitóünnepség | Eric Swinkels | ||||
Érmek 22. helyezés |
| ||||
Hollandia az olimpiai játékokon | |||||
Nyári olimpiai játékok: | |||||
Téli olimpiai játékok: | |||||
Nem hivatalos olimpiai játékok:
|
Hollandia a dél-koreai Szöulban megrendezett 1988. évi nyári olimpiai játékok egyik részt vevő nemzete volt. Az országot az olimpián 17 sportágban 147 sportoló képviselte, akik összesen 9 érmet szereztek.
Érmesek
Érem | Versenyző | Sportág | Versenyszám |
---|---|---|---|
1 Arany | Florijn, RonaldRonald Florijn Nico Rienks | Evezés | Férfi kétpárevezős |
1 Arany | Knol, MoniqueMonique Knol | Kerékpározás | Női egyéni mezőnyverseny |
2 Ezüst | Peelen, LeoLeo Peelen | Kerékpározás | Férfi pontverseny |
2 Ezüst | Muis, MarianneMarianne Muis Mildred Muis Conny van Bentum Karin Brienesse Diane van der Plaats | Úszás | Női 4 × 100 m gyorsváltó |
3 Bronz | Spijkers, BenBen Spijkers | Cselgáncs | Férfi középsúly |
3 Bronz | Nemzeti válogatott Frank Leistra Marc Benninga Cees Jan Diepeveen Maurits Crucq René Klaassen Hendrik Jan Kooijman Marc Delissen Jacques Brinkman Gert Jan Schlatmann Tim Steens Floris Jan Bovelander Patrick Faber Ronald Jansen Hidde Kruize Erik Parlevliet Taco van den Honert | Gyeplabda | Férfi |
3 Bronz | Nemzeti válogatott Det de Beus Yvonne Buter Willemien Aardenburg Laurien Willemse Marjolein Bolhuis-Eijsvogel Lisanne Lejeune Carina Benninga Annemieke Fokke Ingrid Wolff Marieke van Doorn Sophie von Weiler Aletta van Manen Noor Holsboer Helen Lejeune-van der Ben Martine Ohr Anneloes Nieuwenhuizen | Gyeplabda | Női |
3 Bronz | Derckx, AnnemiekAnnemiek Derckx Anna Cox-Wood | Kajak-kenu | Női kajak kettes 500 m |
3 Bronz | Vanderlijde, ArnoldArnold Vanderlijde | Ökölvívás | Nehézsúly |
Asztalitenisz
Bővebben: Asztalitenisz az 1988. évi nyári olimpiai játékokon |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Csoportkör | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Hely. | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Bettine Vriesekoop | Egyes | G csoport Nihal Meshref (EGY) | 1. | Urbán Edit (HUN) 21–7, 19–21, 21–15, 18–21, 21–18 | Marie Hrachová (TCH) 8–21, 15–21, 19–21 | Az 5–8. helyért Flyura Bulatova (URS) 16–21, 17–21, 17–21 | A 7. helyért Hong Cshaok (Hong Cha-Ok) (KOR) 21–19, 21–16, 25–23 | 7. |
Mirjam Hooman-Kloppenburg | H csoport Bátorfi Csilla (HUN) | 3. | kiesett | 17. | ||||
Bettine Vriesekoop Mirjam Hooman-Kloppenburg | Páros | B csoport Egyesült Államok (USA) | 3. | Dél-Korea (KOR) Hjon Dzsonghva (Hyeon Jeong-Hwa) Jang Jongdzsa (Yang Yeong-Ja) 21–15, 21–12 | Az 5–8. helyért Szovjetunió (URS) Flyura Bulatova Olena Kovtun 7–21, 18–21 | A 7. helyért Magyarország (HUN) Bátorfi Csilla Urbán Edit 21–18, 21–23, 21–17 | 7. |
Atlétika
Bővebben: Atlétika az 1988. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Rob Druppers | 800 m | 1:47,48 | 2. | 14. | 1:46,91 | 5. | 20. | kiesett | ||||
Robin van Helden | 1:46,99 | 2. | 6. | 1:46,61 | 7. | 15.* | kiesett | |||||
Han Kulker | 1500 m | 3:40,90 | 2. | 10. | 3:39,06 | 4. | 10. | 3:37,08 | 6. | |||
Marti ten Kate | 10 000 m | 28:23,23 | 12. | 16. | 27:50,30 | 9. | ||||||
Maraton | 2:14:53 | 15. | ||||||||||
Gerard Nijboer | 2:14:40 | 13. | ||||||||||
Hans Koeleman | 3000 m akadály | 8:35,20 | 7. | 9. | 8:21,86 | 8. | 14. | kiesett |
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Eredmény | Helyezés | Eredmény | Helyezés | ||
Emiel Mellaard | Távolugrás | 802 cm | 5. | 771 cm | 11. |
Erik de Bruin | Diszkoszvetés | 61,66 m | 10. | 63,06 m | 9. |
Versenyző | Versenyszám | 100 m | Távolugrás | Súlylökés | Magasugrás | 400 m | 110 m gát | Diszkoszvetés | Rúdugrás | Gerelyhajítás | 1500 m | Végeredmény | |||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Pont | Eredmény | Pont | Eredmény | Pont | Eredmény | Pont | Idő | Pont | Idő | Pont | Eredmény | Pont | Eredmény | Pont | Eredmény | Pont | Idő | Pont | Pont | Helyezés | ||
Rob de Wit | Tízpróba | 11,05 | 850 | 695 cm | 802 | 15,34 m | 811 | 200 cm | 803 | 48,21 | 899 | 14,36 | 929 | 41,32 m | 691 | 480 cm | 849 | 63,00 m | 783 | 4:25,86 | 772 | 8189 | 8. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Nelli Fiere-Cooman | 100 m | 11,22 | 2. | 12.** | 11,08 | 4. | 11. | 11,13 | 7. | 12.* | kiesett | |
Els Vader | 11,38 | 3. | 18. | 11,51 | 6. | 26. | kiesett | |||||
Yvonne van Dorp | 400 m | 52,84 | 3. | 18. | 53,50 | 6. | 26. | kiesett | ||||
Elly van Hulst | 1500 m | 4:07,40 | 5. | 13. | kiesett | |||||||
3000 m | 8:48,54 | 2. | 11. | 8:43,92 | 9. | |||||||
Carla Beurskens | Maraton | 2:37:52 | 34. | |||||||||
Marjan Olyslager | 100 m gát | 13,04 | 1. | 8. | 13,02 | 3. | 10. | 13,08 | 5. | 10. | kiesett | |
Gretha Tromp | 13,48 | 6. | 19. | 13,42 | 5. | 18. | kiesett | |||||
400 m gát | 56,11 | 2. | 17.* | 57,57 | 8. | 16. | kiesett | |||||
Nelli Fiere-Cooman Marjan Olyslager Gretha Tromp Els Vader | 4 × 100 m váltó | 43,96 | 3. | 10. | 43,48 | 5. | 8. | kiesett |
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Eredmény | Helyezés | Eredmény | Helyezés | ||
Marjon Wijnsma | Távolugrás | 639 cm | 15. | kiesett |
Versenyző | Versenyszám | 100 m gát | Magasugrás | Súlylökés | 200 m | Távolugrás | Gerelyhajítás | 800 m | Végeredmény | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Pont | Eredmény | Pont | Eredmény | Pont | Idő | Pont | Eredmény | Pont | Eredmény | Pont | Idő | Pont | Pont | Helyezés | ||
Marjon Wijnsma | Hétpróba | 13,75 | 1014 | 186 cm | 1054 | 13,01 m | 728 | 25,03 | 884 | 634 cm | 956 | 37,86 m | 626 | 2:11,49 | 943 | 6205 | 11.* |
Tineke Hidding | nem ért célba | nem indult | nem ért célba |
* - egy másik versenyzővel azonos eredményt ért el
** - két másik versenyzővel azonos eredményt ért el
Cselgáncs
Bővebben: Cselgáncs az 1988. évi nyári olimpiai játékokon |
Versenyző | Versenyszám | Csoport | Selejtező | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Vigaszág nyolcaddöntő | Vigaszág negyeddöntő | Vigaszág elődöntő | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | ||||
Guno Berenstein | Légsúly | A | erőnyerő | Alberto Francini (SMR) 1010–0000 | Helmut Dietz (FRG) 0001–0000 | kiesett | 14. | ||||||
Ben Spijkers | Középsúly | A | Michael Bazynski (FRG) 0020–0000 | Rene Capo (USA) 0020–0000 | Odvogiin Baljinnyam (MGL) 1000–0000 | Gyáni János (HUN) 0000 (bírói)–0000 | Vlagyimir Sesztakov (URS) 0000–0001 | Densign White (GBR) 0110–0000 | |||||
Theo Meijer | Félnehézsúly | A | Liu An-paj (Liu Anpai) (CHN) 1010–0000 | Moisés Torres (ANG) 1000–0000 | Jacek Beutler (POL) 0000–1000 | kiesett | 10. |
Evezés
Bővebben: Evezés az 1988. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Vigaszág | Elődöntő | Döntő | Helyezés | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Hely. | Típus | Idő | Hely. | |||
Henk Jan Zwolle | Egypárevezős | 7:29,68 | 5. | 7:16,23 | 2. | 7:30,45 | 5. | B | 7:44,92 | 6. | 12. |
Ronald Florijn Nico Rienks | Kétpárevezős | 6:16,32 | 1. | erőnyerő | 6:19,57 | 2. | A | 6:21,13 | 1. | ||
Robert Bakker Hans Keldermann Jürgen Nelis Herman van den Eerenbeemt | Négypárevezős | 5:53,42 | 2. | erőnyerő | 5:52,84 | 4. | B | 5:55,72 | 2. | 8. | |
Tjark de Vries Johan Leutscher Ralph Schwarz Sven Schwarz | Kormányos nélküli négyes | 6:17,24 | 3. | erőnyerő | 6:14,96 | 5. | B | 6:15,32 | 3. | 9. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Vigaszág | Elődöntő | Döntő | Helyezés | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Hely. | Típus | Idő | Hely. | |||
Harriet van Ettekoven | Egypárevezős | 7:56,80 | 3. | erőnyerő | 7:48,84 | 3. | A | 7:57,29 | 4. | 4. | |
Jos Compaan Marjan Pentenga Nicolette Wessel Marijke Zeekant | Négypárevezős | 6:45,27 | 4. | 6:38,95 | 3. | B | 6:38,70 | 1. | 7. |
Gyeplabda
Bővebben: Gyeplabda az 1988. évi nyári olimpiai játékokon |
Férfi
Bővebben: Férfi gyeplabdatorna az 1988. évi nyári olimpiai játékokon |
Holland férfi gyeplabdacsapat-játékoskeret | |
---|---|
|
|
Eredmények
Bejutott a negyeddöntőbe | |
Kiesett |
- Csoportkör
- A csoport
Csapat Sablon:1988FgyepA
| M | Gy | D | V | G+ | G– | Gk | P |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ausztrália (AUS) | 5 | 5 | 0 | 0 | 19 | 3 | +16 | 10 |
Hollandia (HOL) | 5 | 3 | 1 | 1 | 12 | 6 | +6 | 7 |
Pakisztán (PAK) | 5 | 3 | 0 | 2 | 15 | 8 | +7 | 6 |
Argentína (ARG) | 5 | 2 | 0 | 3 | 8 | 12 | –4 | 4 |
Spanyolország (ESP) | 5 | 1 | 1 | 3 | 6 | 10 | –4 | 3 |
Kenya (KEN) | 5 | 0 | 0 | 5 | 5 | 26 | –21 | 0 |
1988. szeptember 18. Sablon:1988FgyepNEDARG
| Hollandia (HOL) | 5–1 | Argentína (ARG) | |
(2–1) |
1988. szeptember 20. Sablon:1988FgyepNEDESP
| Hollandia (HOL) | 1–1 | Spanyolország (ESP) | |
(1–1) |
1988. szeptember 22. Sablon:1988FgyepAUSNED
| Ausztrália (AUS) | 3–2 | Hollandia (HOL) | |
(2–0) |
1988. szeptember 24. Sablon:1988FgyepNEDKEN
| Hollandia (HOL) | 2–1 | Kenya (KEN) | |
(1–0) |
1988. szeptember 26. Sablon:1988FgyepNEDPAK
| Hollandia (HOL) | 2–0 | Pakisztán (PAK) | |
(2–0) |
- Elődöntő
1988. szeptember 28. Sablon:1988FgyepFRGNED
| NSZK (FRG) | 2–1 | Hollandia (HOL) | |
(0–1) |
- Bronzmérkőzés
1988. október 1. Sablon:1988FgyepAUSNED2
| Ausztrália (AUS) | 1–2 | Hollandia (HOL) | |
(0–1) |
Csapat | Helyezés |
---|---|
Hollandia (HOL) |
Női
Bővebben: Női gyeplabdatorna az 1988. évi nyári olimpiai játékokon |
Holland női gyeplabdacsapat-játékoskeret | |
---|---|
|
|
Eredmények
Bejutott a negyeddöntőbe | |
Kiesett |
- Csoportkör
- A csoport
Csapat Sablon:1988NgyepA
| M | Gy | D | V | G+ | G– | Gk | P |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Hollandia (HOL) | 3 | 3 | 0 | 0 | 9 | 2 | +7 | 6 |
Nagy-Britannia (GBR) | 3 | 1 | 1 | 1 | 4 | 7 | –3 | 3 |
Argentína (ARG) | 3 | 1 | 0 | 2 | 2 | 3 | –1 | 2 |
Egyesült Államok (USA) | 3 | 0 | 1 | 2 | 4 | 7 | –3 | 1 |
1988. szeptember 21. Sablon:1988NgyepNEDUSA
| Hollandia (HOL) | 4–1 | Egyesült Államok (USA) | |
(2–0) |
1988. szeptember 23. Sablon:1988NgyepNEDGBR
| Hollandia (HOL) | 5–1 | Nagy-Britannia (GBR) | |
(3–1) |
1988. szeptember 25. Sablon:1988NgyepNEDARG
| Hollandia (HOL) | 1–0 | Argentína (ARG) | |
(1–0) |
- Elődöntő
1988. szeptember 27. Sablon:1988NgyepNEDAUS
| Hollandia (HOL) | 2–3 | Ausztrália (AUS) | |
(1–1) |
- Bronzmérkőzés
1988. szeptember 30. Sablon:1988NgyepNEDGBR2
| Hollandia (HOL) | 3–1 | Nagy-Britannia (GBR) | |
(3–1) |
Csapat | Helyezés |
---|---|
Hollandia (HOL) |
Íjászat
Bővebben: Íjászat az 1988. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Helyezés | ||
Tiny Reniers | Egyéni | 1286 | 5. | 328 | 1. | 328 | 2. | 324 | 8. | 327 | 5. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Helyezés | ||
Jacqueline van Rozendaal-van Gerven | Egyéni | 1246 | 18. | 293 | 23. | kiesett | |||||
Anita Smits | 1203 | 43. | kiesett |
Kajak-kenu
Bővebben: Kajak-kenu az 1988. évi nyári olimpiai játékokon |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Vigaszág | Elődöntő | Döntő | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Annemiek Derckx Anna Cox-Wood | Kajak kettes 500 m | 1:48,65 | 1. | 5. | erőnyerő | 1:50,24 | 2. | 4. | 1:46,00 |
Kerékpározás
Bővebben: Kerékpározás az 1988. évi nyári olimpiai játékokon |
Országúti kerékpározás
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Idő | Helyezés |
---|---|---|---|
Michel Zanoli | Mezőnyverseny | 4:32:56 (+0:34) | 15. |
Rob Harmeling | 4:32:56 (+0:34) | 38. | |
Tom Cordes | 4:32:56 (+0:34) | 42. | |
Tom Cordes Gerrit de Vries Maarten den Bakker Michel Zanoli | Csapat időfutam | 2:03:28,4 (+05:40,7) | 11. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Idő | Helyezés |
---|---|---|---|
Monique Knol | Mezőnyverseny | 2:00:52 | |
Heleen Hage | 2:00:52 (+0:00) | 19. | |
Cora Westland | 2:01:50 (+0:58) | 46. |
Pálya-kerékpározás
- Időfutam
Név | Versenyszám | Idő | Helyezés |
---|---|---|---|
Thierry Détant | Férfi egyéni | 1:07,555 | 18. |
- Üldözőversenyek
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Ellenfél Idő | Saját idő | Ellenfél Idő | Saját idő | Ellenfél Idő | Saját idő | Ellenfél Idő | Saját idő | |||
Erik Cent | Férfi egyéni | 4:54,16 | 16. | Bernd Dittert (GDR) 4:36,01 | lekörözték | kiesett | ||||||
Marcel Beumer Erik Cent Leo Peelen Mario van Baarle | Férfi csapat | 4:25,67 | 12. | kiesett |
- Pontverseny
Név | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Pont | Körhátrány | Hely. | Pont | Körhátrány | Helyezés | ||
Leo Peelen | Férfi | 13 | 0 | 4. | 26 | 0 |
Lovaglás
Bővebben: Lovaglás az 1988. évi nyári olimpiai játékokon |
- Díjlovaglás
Versenyző | Ló | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|---|
Pont | Hely. | Pont | Helyezés | |||
Ellen Bontje | Petit Prince | Egyéni | 1312 | 14. | 1297 | 15. |
Annemarie Sanders-Keijzer | Amon 5 | 1303 | 17. | 1267 | 19. | |
Tineke Bartels-de Vries | Olympic Duphar | 1288 | 21. | kiesett | ||
Anky van Grunsven | Prisco | 1239 | 36. | kiesett | ||
Ellen Bontje Annemarie Sanders-Keijzer Tineke Bartels-de Vries Anky van Grunsven | lásd fentebb | Csapat | 3903 | 5. |
- Díjugratás
Versenyző | Ló | Versenyszám | Selejtező | Döntő | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. kör | 2. kör | Össz. | 1. kör | 2. kör | Össz. | ||||||
Pont | Pont | Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Pont | Helyezés | |||
Jan Tops | Doreen | Egyéni | 55,00 | 45,00 | 100,00 | 22. | 8,00 | 18. | 4,00 | 12,00 | 7. |
Jos Lansink | Felix | 43,50 | 72,00 | 115,50 | 15. | 4,00 | 4. | 8,00 | 12,00 | 7. | |
Rob Ehrens | Sunrise | 69,50 | 56,00 | 125,50 | 10. | 8,00 | 18. | 8,00 | 16,00 | 16.* | |
Wout-Jan van der Schans | Treffer | 51,00 | 15,00 | 66,00 | 41. | kiesett | |||||
Wout-Jan van der Schans Rob Ehrens Jan Tops Jos Lansink | lásd fentebb | Csapat | 16,25 | 6. | 16,00 | 32,25 | 5. |
* - egy másik versenyzővel azonos eredményt ért el
Műugrás
Bővebben: Műugrás az 1988. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Pont | Helyezés | Pont | Helyezés | ||
Edwin Jongejans | Egyéni műugrás | 591,45 | 6. | 588,33 | 8. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Pont | Helyezés | Pont | Helyezés | ||
Daphne Jongejans | Egyéni műugrás | 461,85 | 7. | 465,45 | 8. |
Ökölvívás
Bővebben: Ökölvívás az 1988. évi nyári olimpiai játékokon |
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Regilio Tuur | Pehelysúly | Kelcie Banks (USA) KO | John Wanjau (KEN) 4:1 | Dave Anderson (GBR) RSC | Daniel Dumitrescu (ROM) 0:5 | kiesett | 5. | |
Arnold Vanderlijde | Nehézsúly | erőnyerő | Henry Akinwande (GBR) 3:2 | Alvics Gyula (HUN) 5:0 | Ray Mercer (USA) RSC | kiesett |
RSC – a mérkőzésvezető megállította a mérkőzést
Röplabda
Bővebben: Röplabda az 1988. évi nyári olimpiai játékokon |
Férfi
Bővebben: Férfi röplabdatorna az 1988. évi nyári olimpiai játékokon |
Holland férfi röplabdacsapat-játékoskeret | |
---|---|
|
|
Eredmények
Bejutott az elődöntőbe | |
Helyosztó az 5–8. helyért | |
Helyosztó a 9–12. helyért |
- Csoportkör
- B csoport
Mérkőzések | Szettek | Pontok | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Csapat Sablon:1988FröpiB
| Pont | Gy | V | Sz+ | Sz– | SzA | P+ | P– | PA |
Egyesült Államok (USA) | 10 | 5 | 0 | 15 | 3 | 5,000 | 263 | 155 | 1,697 |
Argentína (ARG) | 8 | 3 | 2 | 11 | 7 | 1,571 | 209 | 211 | 0,991 |
Franciaország (FRA) | 8 | 3 | 2 | 10 | 7 | 1,429 | 222 | 190 | 1,168 |
Hollandia (HOL) | 8 | 3 | 2 | 10 | 7 | 1,429 | 202 | 183 | 1,104 |
Japán (JPN) | 6 | 1 | 4 | 5 | 12 | 0,417 | 182 | 215 | 0,847 |
Tunézia (TUN) | 5 | 0 | 5 | 0 | 15 | 0,000 | 101 | 225 | 0,449 |
1988. szeptember 17. Sablon:1988FröpiFRANED
| Franciaország (FRA) | 1–3 | Hollandia (HOL) | |
(8–15, 15–7, 11–15, 7–15) |
1988. szeptember 19. Sablon:1988FröpiUSANED
| Egyesült Államok (USA) | 3–1 | Hollandia (HOL) | |
(15–7, 12–15, 15–1, 15–11) |
1988. szeptember 22. Sablon:1988FröpiTUNNED
| Tunézia (TUN) | 0–3 | Hollandia (HOL) | |
(6–15, 10–15, 5–15) |
1988. szeptember 24. Sablon:1988FröpiARGNED
| Argentína (ARG) | 3–0 | Hollandia (HOL) | |
(15–11, 15–7, 15–8) |
1988. szeptember 26. Sablon:1988FröpiJPNNED
| Japán (JPN) | 0–3 | Hollandia (HOL) | |
(7–15, 4–15, 8–15) |
- Az 5–8. helyért
1988. szeptember 28. 20:30 Sablon:1988FröpiSWENED
| Svédország (SWE) | 2–3 | Hollandia (HOL) | |
(10–15, 15–13, 15–8, 11–15, 14–16) |
- Az 5. helyért
1988. október 1. 12:30 Sablon:1988FröpiNEDBUL
| Hollandia (HOL) | 3–0 | Bulgária (BUL) | |
(15–6, 15–8, 15–10) |
Csapat | Helyezés |
---|---|
Hollandia (HOL) | 5. |
Sportlövészet
Bővebben: Sportlövészet az 1988. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Pont | Helyezés | Pont | Helyezés | ||
Jack van Bekhoven | Légpuska | 580 | 38. | kiesett |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Pont | Helyezés | Pont | Helyezés | ||
Anne Grethe Stormorken | Légpuska | 387 | 22. | kiesett |
- Nyílt
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Pont | Helyezés | Pont | Helyezés | ||
Bean van Limbeek | Trap | 195 | 3. | 219 | 5. |
Eric Swinkels | Skeet | 196 | 9. | kiesett | |
Hennie Dompeling | 195 | 13. | kiesett |
Tenisz
Bővebben: Tenisz az 1988. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | 64-es főtábla | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Michiel Schapers | Egyes | Andrej Csesznokov (URS) 6–3, 5–7, 6–0, 6–2 | Tony Mmoh (NGR) 4–6, 6–3, 6–1, 4–6, 6–1 | Sergio Casal (ESP) 6–4, 4–6, 2–6, 6–3, 6–4 | Miloslav Mečíř (TCH) 6–3, 6–7, 2–6, 4–6 | kiesett | 5. |
Úszás
Bővebben: Úszás az 1988. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Döntő | Helyezés | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Típus | Idő | Hely. | |||
Hans Kroes | 50 m gyors | 23,50 | 8. | 20.* | kiesett | |||
100 m gyors | 51,65 | 5. | 29. | kiesett | ||||
Patrick Dybiona | 51,79 | 6. | 30. | kiesett | ||||
200 m gyors | 1:52,67 | 1. | 24. | kiesett | ||||
Ron Dekker | 100 m mell | 1:03,08 (holtverseny) (szétúszás: 1:03,13 → 2. hely) | 3.* | 9. | B | 1:03,22 | 2. | 10. |
200 m mell | 2:20,84 | 3. | 25. | kiesett | ||||
Frank Drost | 100 m pillangó | 55,38 | 7. | 19. | kiesett | |||
200 m pillangó | 2:00,99 | 5. | 11. | B | 2:01,59 | 6. | 14. | |
Frank Drost Patrick Dybiona Hans Kroes Ron Dekker | 4 × 100 m gyorsváltó | 3:25,26 | 4. | 11. | kiesett | |||
Hans Kroes Ron Dekker Frank Drost Patrick Dybiona | 4 × 100 m vegyes váltó | 3:45,65 | 2. | 6. | A | 3:46,55 | 7. | 7. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Döntő | Helyezés | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Típus | Idő | Hely. | |||
Diane van der Plaats | 200 m gyors | 2:03,02 | 1. | 17. | kiesett | |||
50 m gyors | 26,49 | 1. | 14. | B | 26,80 | 8. | 16. | |
Karin Brienesse | 26,54 | 4. | 16. | B | 26,66 | 7. | 15. | |
200 m gyors | 2:04,36 | 6. | 22. | kiesett | ||||
100 m gyors | 56,29 | 2. | 6. | A | 56,15 | 6. | 6. | |
Conny van Bentum | 56,50 | 3. | 8. | A | 56,54 | 8. | 8. | |
100 m pillangó | 1:00,94 | 3. | 5. | A | 1:00,62 | 6. | 6. | |
200 m pillangó | 2:12,41 | 2. | 4. | A | 2:13,17 | 8. | 8. | |
Jolanda de Rover | 100 m hát | 1:04,39 | 6. | 13. | B | 1:04,11 | 6. | 14. |
200 m hát | 2:16,58 | 3. | 7. | A | 2:15,17 | 7. | 7. | |
Linda Moes | 100 m mell | 1:11,84 | 7. | 17. | kiesett | |||
200 m mell | 2:31,98 | 4. | 11. | B | 2:30,83 | 3. | 11. | |
Marianne Muis | 400 m vegyes | 4:56,31 | 7. | 20. | kiesett | |||
200 m vegyes | 2:16,60 | 2. | 4. | A | 2:16,40 | 5. | 5. | |
Mildred Muis | 200 m vegyes | 2:19,46 | 5. | 14. | B | 2:17,73 | 1. | 9. |
400 m vegyes | 4:56,89 | 8. | 21. | kiesett | ||||
Marianne Muis Mildred Muis Conny van Bentum Karin Brienesse Diane van der Plaats | 4 × 100 m gyorsváltó | 3:44,12 | 1. | 2. | A | 3:43,39 | 2. | |
Jolanda de Rover Linda Moes Conny van Bentum Karin Brienesse | 4 × 100 m vegyes váltó | 4:11,82 | 2. | 3. | A | 4:12,19 | 5. | 5. |
* - egy másik versenyzővel azonos eredményt ért el
Vitorlázás
Bővebben: Vitorlázás az 1988. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Futam | Pontszám | Helyezés | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | ||||
Bart Verschoor | Divízió II | (18,0) | 10,0 | 8,0 | 8,0 | 5,7 | 11,7 | 10,0 | 53,4 | 4. |
Mark Drontmann Robert Drontmann | 470-es osztály | 11,7 | 13,0 | 21,0 | 13,0 | (36,0) | 11,7 | 13,0 | 83,4 | 9. |
Roy Heiner | Finn dingi | 11,7 | 11,7 | 15,0 | 17,0 | 13,0 | 10,0 | (40,0*) | 78,4 | 7. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Futam | Pontszám | Helyezés | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | ||||
Henny Vegter Marion Bultman | 470-es osztály | 16,0 | 17,0 | 15,0 | (23,0) | 15,0 | 17,0 | 16,0 | 96,0 | 13. |
- Nyílt
Versenyző | Versenyszám | Futam | Pontszám | Helyezés | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | ||||
Kobus Vandenberg Steven Bakker | Csillaghajó | 15,0 | 5,7 | 13,0 | (19,0) | 16,0 | 14,0 | 8,0 | 71,7 | 9. |
Cees van Bladel Willy van Bladel | Tornádó | 8,0 | 22,0 | 19,0 | 15,0 | 13,0 | 5,7 | (30,0) | 82,7 | 9. |
Henry Koning Hans Schelling | Repülő hollandi | 22,0 | (23,0) | 13,0 | 17,0 | 14,0 | 14,0 | 18,0 | 98,0 | 15. |
* - nem ért célba
Vívás
Bővebben: Vívás az 1988. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Főtábla | Vigaszág | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. kör | 2. kör | 3. kör | 1. kör | 2. kör | 3. kör | 1. kör | 2. kör | 3. kör | 4. kör | |||||||||
Ellenfél Eredmény | Hely. | Ellenfél Eredmény | Hely. | Ellenfél Eredmény | Hely. | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Stéphane Ganeff | Párbajtőr, egyéni | 2. csoport Óscar Pinto (POR) | 4. | 8. csoport Thierry Soumagne (BEL) | 3. | 2. csoport Joaquin Pinto (COL) | 4. | Jerri Bergström (SWE) 8–10 | Mihajlo Tisko (URS) 10–4 | I Szanggi (Lee Sang-gi) (KOR) 10–4 | Kolczonay Ernő (HUN) 9–10 | kiesett | 16. | |||||
Arwin Kardolus | 15. csoport Cezary Siess (POL) | 2. | 3. csoport Hugh Kernohan (GBR) | 2. | 8. csoport Sandro Cuomo (ITA) | 2. | Stefan Joos (BEL) 9–10 | Johannes Nagele (AUT) 7–10 | kiesett | 27. | ||||||||
Michiel Driessen | 5. csoport Mohamed Al-Hamar (KUW) | 5. | kiesett | 72. | ||||||||||||||
Paul Besselink Michiel Driessen Stéphane Ganeff Arwin Kardolus Olaf Kardolus | Párbajtőr, csapat | 2. csoport Szovjetunió (URS) | 3. | kiesett | kiesett | 14. |
Források
- Netherlands at the 1988 Summer Olympics (angol nyelven). www.olympedia.org. (Hozzáférés: 2021. július 30.)
- Olimpiaportál • összefoglaló, színes tartalomajánló lap