Görögország a 2000. évi nyári olimpiai játékokon
Ebben a szócikkben a görög nevek magyaros átírásban szerepelnek. |
Görögország az olimpiai játékokon | |||||
Görögország zászlaja | |||||
NOB-országkód: GRE | |||||
OOB | Görög Olimpiai Bizottság | ||||
Honlap | Hivatalos honlap | ||||
2000. évi nyári olimpiai játékok Sydney | |||||
Versenyzők | 140 fő 23 sportágban | ||||
Zászlóvivő | |||||
Nyitóünnepség | Nikólaosz Kaklamanákisz | ||||
Érmek 17. helyezés |
| ||||
Görögország az olimpiai játékokon | |||||
Nyári olimpiai játékok: | |||||
Téli olimpiai játékok: | |||||
Nem hivatalos olimpiai játékok:
|
Görögország az ausztráliai Sydneyben megrendezett 2000. évi nyári olimpiai játékok egyik részt vevő nemzete volt. Az országot az olimpián 23 sportágban 140 sportoló képviselte, akik összesen 13 érmet szereztek.
Érmesek
Érem | Versenyző | Sportág | Versenyszám |
---|---|---|---|
1 Arany | Kendérisz, KonsztandínoszKonsztandínosz Kendérisz | Atlétika | Férfi 200 m |
1 Arany | Dímasz, PíroszPírosz Dímasz | Súlyemelés | Férfi 85 kg |
1 Arany | Kahiasvili, KahiKahi Kahiasvili | Súlyemelés | Férfi 94 kg |
1 Arany | Murúcosz, MihaílMihaíl Murúcosz | Taekwondo | Férfi légsúly |
2 Ezüst | Thánu, EkateríniEkateríni Thánu | Atlétika | Női 100 m |
2 Ezüst | Keleszídu, AnasztaszíaAnasztaszía Keleszídu | Atlétika | Női diszkoszvetés |
2 Ezüst | Manjani-Celili, MirelaMirela Manjani-Celili | Atlétika | Női gerelyhajítás |
2 Ezüst | Szambánisz, LeonídaszLeonídasz Szambánisz | Súlyemelés | Férfi 62 kg |
2 Ezüst | Mítru, VíktorVíktor Mítru | Súlyemelés | Férfi 77 kg |
2 Ezüst | Tambákosz, DimoszthéniszDimoszthénisz Tambákosz | Torna | Férfi gyűrű |
3 Bronz | Kardanov, AmiranAmiran Kardanov | Birkózás | Szabadfogás, 54 kg |
3 Bronz | Hadziioánu, JoánaJoána Hadziioánu | Súlyemelés | Női 63 kg |
3 Bronz | Aindilí, IríniIríni Aindilí Evangelía Hrisztodúlu María Jeorgátu Zaharúla Kariámi Haríklia Pandazí Ána Polátu | Torna | Ritmikus gimnasztika, csapat |
Asztalitenisz
Bővebben: Asztalitenisz a 2000. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Csoportkör | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Hely. | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Kalínikosz Kreánga | Egyes | A csoport Anton Suseno (INA) | 1. | Chiang Peng-Lung (TPE) 23–25, 12–21, 22–24 | kiesett | 17. | ||||
Daniel Ciókasz | J csoport Trinko Keen (NED) | 2. | kiesett | 33. | ||||||
Daniel Ciókasz Kalínikosz Kreánga | Páros | erőnyerő | C csoport Hongkong (HKG) | 2. | kiesett | 17. |
Atlétika
Bővebben: Atlétika a 2000. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Jeórjosz Theodorídisz | 100 m | 10,34 | 3. | 19. | 10,29 | 4. | 21.* | kiesett | ||||
Konsztandínosz Kendérisz | 200 m | 20,57 | 1. | 7. | 20,14 | 2. | 3. | 20,20 | 1. | 3.* | 20,09 | |
Anasztásziosz Gúszisz | 21,10 | 6. | 44.* | kiesett | ||||||||
400 m | 46,38 | 4. | 40.* | kiesett | ||||||||
Panajótisz Sztrumbákosz | 800 m | 1:47,96 | 7. | 34. | kiesett | |||||||
Panajótisz Haramísz | Maraton | 2:26:55 | 63. | |||||||||
Periklísz Iakovákisz | 400 m gát | 50,20 | 3. | 25. | kiesett | |||||||
Jéorjosz Janélisz | 3000 m akadály | 9:19,14 | 12. | 38. | kiesett | |||||||
Jéorjosz Theodorídisz Konsztandínosz Kendérisz Aléxandrosz Alexópulosz Angelosz Pavlakákisz | 4 × 100 m váltó | 39,21 | 2. | 14. | 38,80 | 5. | 9. | kiesett | ||||
Jeórjosz Ikonomídisz Anasztásziosz Gúszisz Sztilianósz Dimótsziosz Periklísz Iakovákisz | 4 × 400 m váltó | 3:06,50 | 4. | 17. | kiesett | |||||||
Szpirídon Kasztánisz | 50 km gyaloglás | nem ért célba | ||||||||||
Theódorosz Sztamatópulosz | nem ért célba |
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Eredmény | Helyezés | Eredmény | Helyezés | ||
Konsztandínosz Kukodímosz | Távolugrás | 744 cm | 39. | kiesett | |
Dimítriosz Szerelísz | érvényes ugrás nélkül | kiesett | |||
Hrísztosz Melétoglu | Hármasugrás | 16,00 m | 31. | kiesett | |
Konsztandínosz Zalangítisz | 14,15 m | 37. | kiesett | ||
Sztamátiosz Lénisz | érvényes ugrás nélkül | kiesett | |||
Vájosz Tíngasz | Súlylökés | 18,13 m | 35. | kiesett | |
Aléxandrosz Papadimitríu | Kalapácsvetés | 76,61 m | 12. | 73,30 m | 12. |
Hrísztosz Polihroníu | 74,02 m | 24. | kiesett | ||
Konsztandínosz Gaciúdisz | Gerelyhajítás | 88,41 m | 2. | 86,53 m | 6. |
Versenyző | Versenyszám | 100 m | Távolugrás | Súlylökés | Magasugrás | 400 m | 110 m gát | Diszkoszvetés | Rúdugrás | Gerelyhajítás | 1500 m | Végeredmény | |||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Pont | Eredmény | Pont | Eredmény | Pont | Eredmény | Pont | Idő | Pont | Idő | Pont | Eredmény | Pont | Eredmény | Pont | Eredmény | Pont | Idő | Pont | Pont | Helyezés | ||
Pródromosz Korkizóglu | Tízpróba | 10,74 | 919 | 716 cm | 852 | 13,70 m | 710 | 197 cm | 776 | 53,57 | 657 | nem indult | nem ért célba |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Ekateríni Thánu | 100 m | 11,10 | 1. | 2.* | 10,99 | 1. | 1. | 11,10 | 1. | 2. | 11,12 | |
Paraszkeví Patulídu | 11,65 | 5. | 45.** | kiesett | ||||||||
Ekateríni Kófa | 200 m | 23,53 | 5. | 35. | kiesett | |||||||
Hriszosztomía Jakóvu | 5000 m | 15:46,48 | 11. | 30. | kiesett | |||||||
Hriszúla Gundenúdi | 400 m gát | 1:01,59 | 7. | 31. | kiesett | |||||||
Paraszkeví Patulídu Effroszíni Pacú Ekateríni Kófa Ekateríni Thánu | 4 × 100 m váltó | 43,46 | 2. | 10. | 43,53 | 7. | 13. | kiesett | ||||
Athiná Papajáni | 20 km gyaloglás | 1:33:14 | 11. | |||||||||
Hrisztína Kokótu | 1:38:52 | 36. |
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Eredmény | Helyezés | Eredmény | Helyezés | ||
Níki Bakojáni | Magasugrás | 180 cm | 33.* | kiesett | |
Thália Jakovídu | Rúdugrás | érvényes kísérlet nélkül | kiesett | ||
Níki Xánthu | Távolugrás | 650 cm | 17. | kiesett | |
Dészpina Papavasziláki | 586 cm | 34. | kiesett | ||
Olga-Anasztaszía Vazdéki | Hármasugrás | 14,26 m | 8. | 14,15 m | 7. |
Kalliópi Uzúni | Súlylökés | 18,56 m | 7. | 18,63 m | 7. |
Anasztaszía Keleszídu | Diszkoszvetés | 63,64 m | 3. | 65,71 m | |
Sztilianí Cikúna | 61,59 m | 8. | 64,08 m | 5. | |
Ekateríni Vóngoli | 61,29 m | 10. | 61,57 m | 9. | |
Mirela Manjani-Celili | Gerelyhajítás | 63,34 m | 4. | 67,51 m | |
Angelikí Ciolakúdi | 58,11 m | 18. | kiesett |
Versenyző | Versenyszám | 100 m gát | Magasugrás | Súlylökés | 200 m | Távolugrás | Gerelyhajítás | 800 m | Végeredmény | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Pont | Eredmény | Pont | Eredmény | Pont | Idő | Pont | Eredmény | Pont | Eredmény | Pont | Idő | Pont | Pont | Helyezés | ||
Aszimína Vanakára | Hétpróba | 14,19 | 952 | 169 cm | 842 | 10,74 m | 578 | 25,78 | 817 | nem indult | nem ért célba |
* - egy másik versenyzővel azonos eredményt ért el
** - két másik versenyzővel azonos eredményt ért el
Birkózás
Bővebben: Birkózás a 2000. évi nyári olimpiai játékokon |
- Kötöttfogású
Versenyző | Versenyszám | Csoportkör | Negyeddöntő | Elődöntő | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Hely. | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Dimítriosz Avrámisz | 76 kg | 4. csoport | 2. | kiesett | 12. | |||
Konsztandínosz Thánosz | 97 kg | 5. csoport | 1. | erőnyerő | David Saldadze (UKR) 2-4 | Garrett Lowney (USA) 1-3 | 4. |
- Szabadfogású
Versenyző | Versenyszám | Csoportkör | Negyeddöntő | Elődöntő | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Hely. | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Amiran Kardanov | 54 kg | 6. csoport Vitalie Railean (MDA) | 1. | erőnyerő | Namiq Abdullayev (AZE) 3-5 | German Kontojev (BLR) 5-4 | ||
Hvícasz Polihronídisz | 58 kg | 4. csoport | 2. | kiesett | 10. | |||
Nikólaosz Loizídisz | 69 kg | 5. csoport Arszen Gityinov (RUS) | 4. | kiesett | 16. | |||
Aftandíl Xanthópulosz | 97 kg | 4. csoport | 1. | Szagid Murtazalijev (RUS) 0-5 | Az 5. helyért Ali Reza Heidari (IRI) mérkőzés nélkül (sérülés) | 5. | ||
Efsztáthiosz Topalídisz | 130 kg | 6. csoport | 3. | kiesett | 15. |
Evezés
Bővebben: Evezés a 2000. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Vigaszág | Elődöntő | Döntő | Helyezés | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Idő | Hely. | Típus | Idő | Hely. | Típus | Idő | Hely. | |||
Vaszíliosz Polímerosz Panajótisz Miliótisz | Könnyűsúlyú kétpárevezős | 6:29,68 | 3. | 6:38,78 | 2. | A/B | 6:25,38 | 4. | B | 6:27,79 | 2. | 8. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Vigaszág | Elődöntő | Döntő | Helyezés | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Idő | Hely. | Típus | Idő | Hely. | Típus | Idő | Hely. | |||
Angelikí Grému Hrísza Biszkidzí | Könnyűsúlyú kétpárevezős | 7:23,89 | 3. | 7:17,38 | 2. | A/B | 7:21,88 | 6. | B | 7:17,11 | 5. | 11. |
Íjászat
Bővebben: Íjászat a 2000. évi nyári olimpiai játékokon |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | 64-es főtábla | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Pont | Kiemelt | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Evangelía Pszára | Egyéni | 618 | 44. | Natalja Bolotova (RUS) (21.) 154-161 | kiesett | 41. |
Kajak-kenu
Bővebben: Kajak-kenu a 2000. évi nyári olimpiai játékokon |
Síkvízi
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Elődöntő | Döntő | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Andréasz Kilingarídisz | Kenu egyes 500 m | 1:57,858 | 8. | 16. | kiesett | ||||
Kenu egyes 1000 m | 4:01,042 | 6. | 13. | kizárták | kiesett |
Kerékpározás
Bővebben: Kerékpározás a 2000. évi nyári olimpiai játékokon |
Pálya-kerékpározás
- Sprintversenyek
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | 1. forduló | Vigaszág | 2. forduló | Vigaszág | 9–12. helyért | Negyeddöntő | 5–8. helyért | Elődöntő | Döntő | Helyezés | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Ellenfél Győztes idő | Ellenfelek Győztes idő | Hely. | Ellenfél Győztes idő | Ellenfelek Győztes idő | Hely. | Ellenfelek Győztes idő | Hely. | Ellenfél Győztes idő | Ellenfelek Győztes idő | Hely. | Ellenfél Győztes idő | Ellenfél Győztes idő | |||
Nikólaosz Angelídisz | Férfi egyéni | 10,745 | 16. | Florian Rousseau (FRA) 10,865 | Sean Eadie (AUS) 11,805 | 2. | kiesett | helyezetlen | |||||||||
Lámbrosz Vaszilópulosz Dimítriosz Jeorgalísz Kleánthisz Bárngasz | Férfi csapat | 45,207 | 4. | Japán (JPN) Inamura Narihiro Kamijama Júicsiró Nagacuka Tomohiro 45,264 | Bronzmérkőzés Ausztrália (AUS) Sean Eadie Darryn Hill Gary Neiwand 45,332 | 4. |
- Időfutam
Név | Versenyszám | Idő | Helyezés |
---|---|---|---|
Dimítriosz Jeorgalísz | Férfi egyéni | 1:04,018 | 6. |
- Keirin
Versenyző | Versenyszám | 1. forduló | Vigaszág | 2. forduló | Döntő |
---|---|---|---|---|---|
Helyezés | Helyezés | Helyezés | Helyezés | ||
Lámbrosz Vaszilópulosz | Férfi | 4. | 2. | kizárták | kiesett |
Lovaglás
Bővebben: Lovaglás a 2000. évi nyári olimpiai játékokon |
- Lovastusa
Versenyző | Ló | Versenyszám | Díjlovaglás | Tereplovaglás | Díjugratás | Végeredmény | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Bünt. | Hely. | Bünt. | Hely. | Össz. | Bünt. | Hely. | Bünt. | Helyezés | |||
Háindi Andikadzídi | Michaelmas | Egyéni | 37,40 | 3. | 0,00 | 37,40 | 2. | 13,00 | 20. | 50,40 | 6. |
Műugrás
Bővebben: Műugrás a 2000. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Elődöntő | Döntő | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Pont | Helyezés | Pont | Helyezés | Pont | Helyezés | ||
Thomász Bímisz | Egyéni műugrás | 324,72 | 32. | kiesett | |||
Nikólaosz Sziranídisz | 317,88 | 36. | kiesett |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Elődöntő | Döntő | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Pont | Helyezés | Pont | Helyezés | Pont | Helyezés | ||
Szotíria Kucopétru | Egyéni műugrás | 258,81 | 21. | kiesett | |||
Eftihía Papá-Papavaszilópulu | Egyéni toronyugrás | 236,79 | 29. | kiesett | |||
María Konsztantátu | 189,57 | 38. | kiesett |
Ökölvívás
Bővebben: Ökölvívás a 2000. évi nyári olimpiai játékokon |
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Artúr Mikaelián | Harmatsúly | Crinu Raicu-Olteanu (ROM) 2-7 | kiesett | 17. | |||
Tingrán Uzlián | Könnyűsúly | erőnyerő | Syed Asghar Ali Shah (PAK) 17-15 | Mario Kindelán (CUB) 9-24 | kiesett | 5. | |
Andóniosz Janúlasz | Középsúly | Ottavio Barone (ITA) 17-10 | Jorge Gutiérrez (CUB) 7-20 | kiesett | 9. |
Öttusa
Bővebben: Öttusa a 2000. évi nyári olimpiai játékokon |
Versenyző | Versenyszám | Lövészet | Vívás | Úszás | Lovaglás | Futás | Összesen | ||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Pontszám | Pont | Hely. | Eredmény | Pont | Hely. | Idő | Pont | Hely. | Idő | Hibapont | Pont | Hely. | Idő | Pont | Hely. | Összes pont | Helyezés | ||
Partits Katalin | Női | 184 | 1144 | 2.* | 9-15 | 720 | 21.* | 2:21,21 | 1188 | 6. | nem ért célba | 12:48,26 | 648 | 22. | 3700 | 22. |
* - egy másik versenyzővel azonos eredményt ért el
Röplabda
Bővebben: Röplabda a 2000. évi nyári olimpiai játékokon |
Strandröplabda
Női
Bővebben: Női strandröplabdatorna a 2000. évi nyári olimpiai játékokon |
Versenyző | 1. forduló | Reményág | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. forduló | 2. forduló | |||||||
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | ||
Vaszilikí Karandásziu Effroszíni Szfirí | Olaszország (ITA) Laura Bruschini Annamaria Solazzi 2–15 | Csehország (CZE) Martina Hudcová Tereza Tobiášová 15–6 | Németország (GER) Maike Friedrichsen Danja Müsch 7–15 | kiesett | 17. |
Sportlövészet
Bővebben: Sportlövészet a 2000. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Pont | Helyezés | Pont | Helyezés | ||
Dionísziosz Jeorgakópulosz | Légpisztoly | 576 | 17.** | kiesett | |
Szabadpisztoly | 557 | 16.* | kiesett |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Pont | Helyezés | Pont | Helyezés | ||
Agathí Kaszúmi | Légpisztoly | 373 | 32.** | kiesett | |
Sportpisztoly | 575 | 20.*** | kiesett |
* - egy másik versenyzővel azonos eredményt ért el
** - két másik versenyzővel azonos eredményt ért el
*** - három másik versenyzővel azonos eredményt ért el
Súlyemelés
Bővebben: Súlyemelés a 2000. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Szakítás | Lökés | Összesen | Helyezés | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Eredmény | Helyezés | Eredmény | Helyezés | ||||
Leonídasz Szambánisz | 62 kg | 147,5 | 2. | 170,0 | 4. | 317,5 | |
Valériosz Leonídisz | 69 kg | 145,0 | 10. | 185,0 | 5.* | 330,0 | 6. |
Víktor Mítru | 77 kg | 165,0 | 3. | 202,5 | 2. | 367,5 | |
Pírosz Dímasz | 85 kg | 175,0 | 3.* | 215,0 | 1. | 390,0 | |
Hrísztosz Szpíru | 170,0 | 6.* | 205,0 | 6.* | 375,0 | 7. | |
Kahi Kahiasvili | 94 kg | 185,0 | 2. | 220,0 | 3.* | 405,0 |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Szakítás | Lökés | Összesen | Helyezés | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Eredmény | Helyezés | Eredmény | Helyezés | ||||
Joána Hadziioánnu | 63 kg | 97,5 | 4. | 125,0 | 3. | 222,5 | |
María Táci | 69 kg | 92,5 | 11.* | 127,5 | 7. | 220,0 | 11. |
* - egy másik versenyzővel azonos eredményt ért el
Szinkronúszás
Bővebben: Szinkronúszás a 2000. évi nyári olimpiai játékokon |
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Technikai gyakorlat | Szabad gyakorlat | Összesítés | Technikai gyakorlat | Szabad gyakorlat | Összesítés | ||||||||
Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Helyezés | ||
Hrisztína Thalaszinídu Dészpoina Theodorídu | Páros | 90,667 | 12. | 90,200 | 13. | 90,363 | 13. | kiesett |
Taekwondo
Bővebben: Taekwondo a 2000. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Negyeddöntő | Elődöntő | Vigaszág negyeddöntő | Vigaszág elődöntő | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Mihaíl Murúcosz | Légsúly | Talaat Abada (EGY) 5-0 | Huang Chih-Hsiung (TPE) 2-1 | Gabriel Taraburelli (ARG) 2-1 | Gabriel Esparza (ESP) 4-2 | ||||
Aléxandrosz Nikolaídisz | Nehézsúly | Donald Ravenscroft (RSA) mérkőzés nélkül | Milton Castro (COL) 0-2 | kiesett | 9. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Negyeddöntő | Elődöntő | Vigaszág negyeddöntő | Vigaszág elődöntő | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Aretí Athanaszopúlu | Pehelysúly | Shimaa Afifi (EGY) 7-7 | Virginia Lourens (NED) 6-8 | kiesett | 8. |
Tenisz
Bővebben: Tenisz a 2000. évi nyári olimpiai játékokon |
- Női
Versenyző | Versenyszám | 64-es főtábla | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Eléni Danjilídu | Egyes | Anasztaszija Miszkina (RUS) 1–6, 5–7 | kiesett | 33. |
Torna
Bővebben: Torna a 2000. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Pontszám | Helyezés | Pontszám | Helyezés | ||
Dimoszthénisz Tambákosz | Korlát | 8,812 | 68.** | kiesett | |
Gyűrű | 9,762 | 3. | 9,762 | ||
Egyéni összetett | 18,574 | 91. | kiesett | ||
Joánisz Meliszanídisz | Ugrás | 9,737 | 4. | 9,262 | 7. |
Egyéni összetett | 9,737 | 95. | kiesett |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Pontszám | Helyezés | Pontszám | Helyezés | ||
Vaszilikí Milúszi | Talaj | 8,962 | 59. | kiesett | |
Ugrás | 8,987 | 66. | kiesett | ||
Felemás korlát | 9,037 | 70.* | kiesett | ||
Gerenda | 8,612 | 71. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 35,598 | 54. | kiesett | ||
Ekaterína Hrisztoforídu | Talaj | 8,750 | 67. | kiesett | |
Ugrás | 9,099 | 56. | kiesett | ||
Felemás korlát | 8,125 | 81. | kiesett | ||
Gerenda | 8,525 | 74.* | kiesett | ||
Egyéni összetett | 34,499 | 60. | kiesett |
* - egy másik versenyzővel azonos eredményt ért el
** - két másik versenyzővel azonos eredményt ért el
Ritmikus gimnasztika
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Kötél | Karika | Labda | Szalag | Összesen | Kötél | Karika | Labda | Szalag | Összesen | ||||||||||||
Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Hely. | ||
Dóna Evmorfía | Egyéni | 9,675 | 12. | 9,725 | 9.* | 9,725 | 10. | 9,708 | 10.* | 38,833 | 10. | 9,766 | 7. | 9,775 | 6.* | 9,725 | 9.* | 38,982 | 7. | 38,982 | 7. |
* - egy másik versenyzővel azonos eredményt ért el
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
5 buzogány | 3 szalag és 2 karika | Összesen | 5 buzogány | 3 szalag és 2 karika | Összesen | ||||||||
Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Hely. | ||
Iríni Aindilí Evangelía Hrisztodúlu María Jeorgátu Zaharúla Kariámi Haríklia Pandazí Ána Polátu | Csapat | 19,700 | 1.* | 19,700 | 1. | 39,400 | 1. | 19,550 | 3. | 19,733 | 1. | 39,283 |
* - két másik csapattal azonos eredményt ért el
Triatlon
Bővebben: Triatlon a 2000. évi nyári olimpiai játékokon |
Versenyző | Versenyszám | 1,5 km úszás | Depózás 1 | 40 km kerékpározás | Depózás 2 | 10 km futás | Összesítés | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Idő | Idő | Idő | Idő | Idő | Helyezés | ||
Vaszíliosz Kromídasz | Férfi | 18:00,09 | 25,50 | 58:51,90 | 24,20 | 33:47,25 | 1:51:28,94 | 33. |
Úszás
Bővebben: Úszás a 2000. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Elődöntő | Döntő | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Szpirídon Bicákisz | 100 m gyors | 51,28 | 3.* | 34.* | kiesett | ||||
Dimítriosz Mangánasz | 200 m gyors | 1:54,36 | 7. | 36. | kiesett | ||||
Szpirídon Janiótisz | 400 m gyors | 3:54,96 | 7. | 20. | kiesett | ||||
1500 m gyors | 15:29,69 | 3. | 21. | kiesett | |||||
Szpirídon Bicákisz Szpirídon Janiótisz Dimítriosz Mangánasz Athanásziosz Ikonómu | 4 × 200 m gyorsváltó | 7:35,77 | 8. | 15. | kiesett | ||||
Joánisz Drimonákosz | 100 m pillangó | 56,36 | 3. | 51. | kiesett | ||||
200 m pillangó | 2:00,75 | 3. | 25. | kiesett | |||||
Joánisz Kokódisz | 200 m vegyes | 2:04,04 | 8. | 22. | kiesett | ||||
400 m vegyes | 4:23,19 | 7. | 20. | kiesett |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Elődöntő | Döntő | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Athiná Bohóri | 50 m gyors | 26,90 | 8. | 43. | kiesett | ||||
Antonía Mahaíra | 100 m gyors | 57,24 | 6. | 25. | kiesett | ||||
Zoí Dimoszháki | 200 m gyors | 2:04,06 | 2. | 25. | kiesett | ||||
Artemisz Dáfni | 400 m gyors | 4:16,94 | 2. | 22. | kiesett | ||||
400 m vegyes | 4:53,52 | 8. | 20. | kiesett | |||||
Mariána Libertá | 800 m gyors | 8:56,33 | 8. | 22. | kiesett | ||||
Ekateríni Bliámu | 100 m hát | 1:05,09 | 8. | 32. | kiesett | ||||
200 m hát | 2:18,07 | 3. | 25. | kiesett | |||||
Zambía Melahroínu | 100 m pillangó | 1:02,06 | 2. | 34. | kiesett | ||||
200 m pillangó | 2:17,60 | 7. | 31. | kiesett | |||||
Ekateríni Szarakacáni | 200 m vegyes | 2:23,05 | 6. | 30. | kiesett |
* - egy másik versenyzővel azonos eredményt ért el
Vitorlázás
Bővebben: Vitorlázás a 2000. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Futam | Pontszám | Helyezés | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | ||||
Nikólaosz Kaklamanákisz | Szörfvitorlázás | (20) | 12 | 5 | 9 | 7 | 6 | 4 | (37*) | 7 | 13 | 1 | 64,0 | 6. |
Emíliosz Papathanasziú | Finn dingi | 4 | 12 | 5 | (23) | 10 | 12 | 15 | 11 | 14 | (24) | 9 | 92,0 | 12. |
Andréasz Koszmatópulosz Konsztandínosz Tringónisz | 470-es osztály | 13,0 | 7,0 | (21,0) | 6,0 | 3,0 | 8,0 | (24,0) | 19,0 | 14,0 | 2,0 | 6,0 | 78,0 | 8. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Futam | Pontszám | Helyezés | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | ||||
Angelíki Szkarlátu | Szörfvitorlázás | 22 | 20 | 15 | 18 | 13 | (23) | (24) | 15 | 23 | 16 | 17 | 159,0 | 21. |
María Vláhu | Europe | 23 | 12 | 10 | 4 | (27) | (26) | 18 | 5 | 18 | 21 | 18 | 129,0 | 18. |
Szofía Bekatóru Emilía Cúlfa | 470-es osztály | 2,0 | 8,0 | 17,0 | 12,0 | 9,0 | 12,0 | 2,0 | 5,0 | (20,0) | (18,0) | 9,0 | 76,0 | 14. |
- Nyílt
Versenyző | Versenyszám | Futam | Pontszám | Helyezés | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | ||||
Andóniosz Bujúrisz | Laser | 16 | 18 | 8 | 12 | 21 | 8 | (32) | 6 | 7 | 15 | (22) | 111,0 | 15. |
Leonídasz Pelekanákisz Dimítriosz Búkisz | Csillaghajó | 6,0 | 11,0 | (15,0) | (14,0) | 12,0 | 13,0 | 5,0 | 11,0 | 9,0 | 6,0 | 7,0 | 80,0 | 11. |
* - kizárták
Vízilabda
Bővebben: Vízilabda a 2000. évi nyári olimpiai játékokon |
Férfi
Bővebben: Férfi vízilabdatorna a 2000. évi nyári olimpiai játékokon |
Görög férfi vízilabdacsapat-játékoskeret | |
---|---|
|
|
Eredmények
Bejutott a negyeddöntőbe | |
Kiesett |
- Csoportkör
- B csoport
Csapat Sablon:2000FvíziB
| M | Gy | D | V | G+ | G– | Gk | P |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Jugoszlávia (YUG) | 5 | 4 | 1 | 0 | 41 | 22 | +19 | 9 |
Horvátország (CRO) | 5 | 4 | 1 | 0 | 42 | 30 | +12 | 9 |
Magyarország (HUN) | 5 | 3 | 0 | 2 | 49 | 39 | +10 | 6 |
Egyesült Államok (USA) | 5 | 2 | 0 | 3 | 42 | 39 | +3 | 4 |
Hollandia (NED) | 5 | 1 | 0 | 4 | 34 | 55 | –21 | 2 |
Görögország (GRE) | 5 | 0 | 0 | 5 | 22 | 45 | –23 | 0 |
2000. szeptember 23. 09:30 Sablon:2000FvíziGREHUN
| Görögország (GRE) | 4–7 | Magyarország (HUN) | Játékvezetők: Vlastimil Kratochvil (SVK), Alan Balfanbayev (KAZ) |
(0–3, 1–2, 2–0, 1–2) | ||||
Lúdisz 2 | Fodor 1 |
2000. szeptember 24. 19:15 Sablon:2000FvíziGRECRO
| Görögország (GRE) | 5–9 | Horvátország (CRO) | Játékvezetők: Gaetan Wilfrid Turcotte (CAN), Andrei Afanasiev (RUS) |
(2–3, 1–2, 1–1, 1–3) | ||||
Thomákosz 2 | Kobešćak 3 |
2000. szeptember 25. 19:15 Sablon:2000FvíziYUGGRE
| Jugoszlávia (YUG) | 10–3 | Görögország (GRE) | Játékvezetők: Peter Henry Kerr (AUS), Alan Balfanbayev (KAZ) |
(4–2, 2–1, 3–0, 1–0) | ||||
három játékos 2 | három játékos 1 |
2000. szeptember 26. 14:30 Sablon:2000FvíziGRENED
| Görögország (GRE) | 7–10 | Hollandia (NED) | Játékvezetők: Vladimir Prikhodko (KAZ), Philip Bower (AUS) |
(2–3, 2–3, 1–2, 2–2) | ||||
három játékos 2 | van der Meer 3 |
2000. szeptember 27. 19:15 Sablon:2000FvíziGREUSA
| Görögország (GRE) | 3–9 | Egyesült Államok (USA) | Játékvezetők: Patrick Clemencon (FRA), Erhan Tulga (TUR) |
(0–2, 0–3, 0–2, 3–2) | ||||
három játékos 1 | Azevedo 3 |
- A 9–12. helyért
Csapat Sablon:2000FvíziC
| M | Gy | D | V | G+ | G– | Gk | P |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Kazahsztán (KAZ) | 3 | 2 | 1 | 0 | 23 | 18 | +5 | 5 |
Görögország (GRE) | 3 | 1 | 2 | 0 | 24 | 20 | +4 | 4 |
Hollandia (NED) | 3 | 1 | 1 | 1 | 19 | 20 | –1 | 3 |
Szlovákia (SVK) | 3 | 0 | 0 | 3 | 24 | 32 | –8 | 0 |
2000. szeptember 29. 09:30 Sablon:2000FvíziKAZGRE
| Kazahsztán (KAZ) | 6–6 | Görögország (GRE) | Játékvezetők: Gad-Shimon Schwartz (ISR), Juan Carlos Menendez Betancourt (CUB) |
(0–3, 3–1, 1–2, 2–0) | ||||
Drozdov, Prohin 2 | Thomákosz 3 |
2000. szeptember 30. 11:15 Sablon:2000FvíziNEDGRE
| Hollandia (NED) | 6–6 | Görögország (GRE) | Játékvezetők: Zeljko Klaric (CRO), Császár György (HUN) |
(0–2, 2–1, 1–3, 3–0) | ||||
de Bruijn, de Jong 2 | Afrudákisz, Vlondákisz 2 |
2000. október 1. 09:00 Sablon:2000FvíziSVKGRE
| Szlovákia (SVK) | 8–12 | Görögország (GRE) | Játékvezetők: Andrew Jay Takata (USA), Vahid Moradi Shahpar (IRI) |
(2–3, 4–3, 1–1, 1–5) | ||||
Káid 3 | Hadzitheodóru, Afrudákisz 2 |
Csapat | Helyezés |
---|---|
Görögország (GRE) | 10. |
Források
- Greece at the 2000 Summer Olympics (angol nyelven). www.olympedia.org. (Hozzáférés: 2021. július 30.)
- Görögország-portál
- Olimpiaportál