Veslování na Letních olympijských hrách 1980
Tento článek obsahuje jména bez správné české transkripce.
Můžete Wikipedii pomoci tím, že ho vhodně vylepšíte. Inspiraci k vylepšení můžete hledat v radách na stránkách v kategorii Transkripce, případně na diskusní stránce článku.
Veslování na Letních olympijských hrách 1980 | |||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Základní údaje | |||||||||||||||||||||||
Pořadatel | Mezinárodní veslařská federace Mezinárodní olympijský výbor | ||||||||||||||||||||||
Dějiště | Veslovací kanál Krylatskoye | ||||||||||||||||||||||
Datum | 20. - 27. července 1980 | ||||||||||||||||||||||
Soutěže | 14 (8 mužů, 6 žen) | ||||||||||||||||||||||
Startující | 470 (313 mužů, 150 žen) z 25 zemí | ||||||||||||||||||||||
Soutěže | |||||||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
|
Veslování na Letních olympijských hrách 1980 v Moskvě.
Medailisté
Muži
Disciplína | Zlato | Stříbro | Bronz |
---|---|---|---|
Skif | Pertti Karppinen Finsko (FIN) | Vasil Yakusha Sovětský svaz (URS) | Peter Kersten Německá demokratická republika (GDR) |
Dvojskif | Německá demokratická republika (GDR) Joachim Dreifke Klaus Kröppelien | Jugoslávie (YUG) Zoran Pančić Milorad Stanulov | Československo (TCH) Zdeněk Pecka Václav Vochoska |
Párová čtyřka | Německá demokratická republika (GDR) Frank Dundr Carsten Bunk Uwe Heppner Martin Winter | Sovětský svaz (URS) Yuriy Shapochka Evgeni Barbakov Valeri Kleshnyov Mykola Dovhan | Bulharsko (BUL) Mincho Nikolov Lyubomir Petrov Ivo Rusev Bogdan Dobrev |
Dvojka bez kormidelníka | Německá demokratická republika (GDR) Jörg Landvoigt Bernd Landvoigt | Sovětský svaz (URS) Yuri Pimenov Nikolay Pimenov | Velká Británie (GBR) Charles Wiggin Malcolm Carmichael |
Dvojka s kormidelníkem | Německá demokratická republika (GDR) Harald Jährling Friedrich-Wilhelm Ulrich Georg Spohr | Sovětský svaz (URS) Viktor Pereverzev Gennadi Kryuçkin Aleksandr Lukyanov | Jugoslávie (YUG) Duško Mrduljaš Zlatko Celent Josip Reić |
Čtyřka bez kormidelníka | Německá demokratická republika (GDR) Siegfried Brietzke Andreas Decker Stefan Semmler Jürgen Thiele | Sovětský svaz (URS) Aleksey Kamkin Valery Dolinin Aleksandr Kulagin Vitali Eliseev | Velká Británie (GBR) John Beattie Ian McNuff David Townsend Martin Cross |
Čtyřka s kormidelníkem | Německá demokratická republika (GDR) Dieter Wendisch Walter Dießner Ullrich Dießner Gottfried Döhn Andreas Gregor | Sovětský svaz (URS) Artūrs Garonskis Dimants Krišjānis Dzintars Krišjānis Žoržs Tikmers Juris Bērziņš | Polsko (POL) Grzegorz Stellak Adam Tomasiak Grzegorz Nowak Ryszard Stadniuk Ryszard Kubiak |
Osmiveslice | Německá demokratická republika (GDR) Bernd Krauß Hans-Peter Koppe Ulrich Kons Jörg Friedrich Jens Doberschütz Ulrich Karnatz Uwe Dühring Bernd Höing Klaus-Dieter Ludwig | Velká Británie (GBR) Duncan McDougall Allan Whitwell Henry Clay Chris Mahoney Andrew Justice John Pritchard Malcolm McGowan Richard Stanhope Colin Moynihan | Sovětský svaz (URS) Viktor Kokoshyn Andriy Tishchenko Oleksandr Tkachenko Jonas Pinskus Jonas Narmontas Andrey Luhin Oleksandr Mantsevych Ihar Maystrenko Hrihoriy Dmytrenko |
Ženy
Disciplína | Zlato | Stříbro | Bronz |
---|---|---|---|
Skif | Sanda Tomaová (ROU) | Antonina Makhina (URS) | Martina Schröter (GDR) |
Dvojskif | Sovětský svaz (URS) Yelena Khloptseva Larisa Popova | Německá demokratická republika (GDR) Cornelia Linse Heidi Westphal | Rumunsko (ROU) Olga Homeghi Valeria Răcilăová |
Párová čtyřka | Německá demokratická republika (GDR) Sybille Reinhardt Jutta Ploch Jutta Lau Roswietha Zobelt Liane Buhr | Sovětský svaz (URS) Antonina Pustovit Yelena Matiyevskaya Olga Vasilchenko Nadezhda Lyubimova Nina Cheremisina | Bulharsko (BUL) Mariana Serbezova Rumelyana Boncheva Dolores Nakova Anka Bakova Anka Georgieva |
Dvojka bez kormidelníka | Německá demokratická republika (GDR) Ute Steindorf Cornelia Klier | Polsko (POL) Malgorzata Dluzewska Czeslawa Koscianska | Bulharsko (BUL) Siika Barboulova Stoyanka Kubatova |
Čtyřka s kormidelníkem | Německá demokratická republika (GDR) Ramona Kapheim Silvia Frohlich Angelika Noack Romy Saalfeld Kirsten Wenzel | Bulharsko (BUL) Ginka Gyurova Mariyka Modeva Rita Todorova Iskra Velinova Nadiya Filipova | Sovětský svaz (URS) Mariya Fadeyeva Galina Sovetnikova Marina Studneva Svetlana Semyonova Nina Cheremisina |
Osmiveslice | Německá demokratická republika (GDR) Martina Boesler Christiane Knetsch Gabriele Lohs Karin Metze Kersten Neisser Ilona Richter Marita Sandig Birgit Schütz Marina Wilke | Sovětský svaz (URS) Nina Frolova Mariya Payun Olga Pivovarova Nina Preobrazhenskaya Nadezhda Prishchepa Tatyana Stetsenko Yelena Tereshina Nina Umanets Valentina Zhulina | Rumunsko (ROU) Angelica Aposteanu Elena Bondar Florica Bucur Maria Constantinescu Elena Dobriţoiu Rodica Frîntu Ana Iliuţă Rodica Puşcatu Marlena Zagoni |
Přehled medailí
Pořadí | Země | Zlato | Stříbro | Bronz | Celkově |
---|---|---|---|---|---|
1 | Německá demokratická republika (GDR) | 11 | 1 | 2 | 14 |
2 | Sovětský svaz (URS) | 1 | 9 | 2 | 12 |
3 | Rumunsko (ROU) | 1 | 0 | 2 | 3 |
4 | Finsko (FIN) | 1 | 0 | 0 | 1 |
5 | Bulharsko (BUL) | 0 | 1 | 3 | 4 |
6 | Velká Británie (GBR) | 0 | 1 | 2 | 3 |
7 | Polsko (POL) | 0 | 1 | 1 | 2 |
Jugoslávie (YUG) | 0 | 1 | 1 | 2 | |
9 | Československo (TCH) | 0 | 0 | 1 | 1 |
Celkem | 14 | 14 | 14 | 42 |
Externí odkazy
- Obrázky, zvuky či videa k tématu Veslování na Letních olympijských hrách 1980 na Wikimedia Commons
Sporty na Letních olympijských hrách 1980 v Moskvě | |
---|---|
Atletika • Basketbal • Box • Cyklistika • Fotbal • Gymnastika • Házená • Jachting • Jezdectví • Judo • Kanoistika • Lukostřelba • Moderní pětiboj • Plavání • Pozemní hokej • Skoky do vody • Sportovní střelba • Šerm • Veslování • Vodní pólo • Volejbal • Vzpírání • Zápas |
Veslování na letních olympijských hrách | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
LOH | Paříž 1900 • St. Louis 1904 • Londýn 1908 • Stockholm 1912 • Antverpy 1920 • Paříž 1924 • Amsterdam 1928 • Los Angeles 1932 • Berlín 1936 • Londýn 1948 • Helsinky 1952 • Melbourne 1956 • Řím 1960 • Tokio 1964 • Ciudad de México 1968 • Mnichov 1972 • Montréal 1976 • Moskva 1980 • Los Angeles 1984 • Soul 1988 • Barcelona 1992 • Atlanta 1996 • Sydney 2000 • Athény 2004 • Peking 2008 • Londýn 2012 • Rio de Janeiro 2016 • Tokio 2020 • Paříž 2024 | ||||||
Seznamy medailistů |
|
Portály: Sport