Natació al Campionat del Món de natació de 2015 – 200 m braça femení
Dades de l'esdeveniment | |
---|---|
Organitzador | KZN 2015 |
Seu | Kazan Arena Stadium |
Classificació | |
Primer | Kanako Watanabe, Japó |
Segon | Micah Lawrence, Estats Units |
Tercer | Jessica Vall, Catalunya Rikke Møller Pedersen, Dinamarca Shi Jinglin, R.P. de la Xina |
Cronologia | |
< 2013 · 2017 > |
KZN 2015 Campionats del món | ||||
---|---|---|---|---|
Salts | ||||
Individual | ||||
1 m | homes | dones | ||
3 m | homes | dones | ||
10 m | homes | dones | ||
Sincronitzats | ||||
3 m | homes | dones | ||
10 m | homes | dones | ||
Mixte | 3 m | 10 m | ||
Per equips | ||||
High diving | ||||
Aigües obertes | ||||
5 km | homes | dones | ||
10 km | homes | dones | ||
25 km | homes | dones | ||
Equips | Equips | |||
Natació | ||||
Lliures | ||||
50 m | homes | dones | ||
100 m | homes | dones | ||
200 m | homes | dones | ||
400 m | homes | dones | ||
800 m | homes | dones | ||
1.500 m | homes | dones | ||
Esquena | ||||
50 m | homes | dones | ||
100 m | homes | dones | ||
200 m | homes | dones | ||
Braça | ||||
50 m | homes | dones | ||
100 m | homes | dones | ||
200 m | homes | dones | ||
Papallona | ||||
50 m | homes | dones | ||
100 m | homes | dones | ||
200 m | homes | dones | ||
Estils | ||||
200 m | homes | dones | ||
400 m | homes | dones | ||
Relleus lliures | ||||
4×100 m | homes | dones | ||
4×200 m | homes | dones | ||
Relleus d'estils | ||||
4×100 m | homes | dones | ||
Relleus mixtes | ||||
4×100 m | lliures | estils | ||
Natació Sincronitzada | ||||
Solo | tècnic | lliure | ||
Duet | tècnic | lliure | ||
Duet Mixt | tècnic | lliure | ||
Equip | tècnic | lliure | ||
combinada | ||||
Waterpolo | ||||
Aquesta caixa: |
Els 200 metres braça femení es va celebrar entre el 6 i el 7 d'agost al Kazan Arena Stadium a Kazan.[1]
Rècords
Els rècords del món abans de començar la prova:
Rècord del món | Rikke Møller Pedersen, Dinamarca | 2:19,11 | Barcelona, Catalunya | 1 d'agost de 2013 |
---|---|---|---|---|
Rècord del campionat | Rikke Møller Pedersen, Dinamarca | 2:19,11 | Barcelona, Catalunya | 1 d'agost de 2013 |
Resultats
Les sèries es van disputar a les 10:11.[2]
* Classificades
Posició | Sèrie | Carril | Nom | País | Temps | Notes |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | 4 | 4 | Kanako Watanabe | Japó | 2:23,29 | Q |
2 | 4 | 3 | Micah Lawrence | Estats Units | 2:23,32 | Q |
3 | 4 | 7 | Hrafnhildur Lúthersdóttir | Islàndia | 2:23,54 | Q |
4 | 3 | 1 | Fanny Lecluyse | Bèlgica | 2:23,77 | Q |
5 | 5 | 3 | Viktoriya Zeynep Gunes | Turquia | 2:23,81 | Q |
6 | 5 | 4 | Rikke Møller Pedersen | Dinamarca | 2:23,90 | Q |
7 | 5 | 2 | Jessica Vall | Catalunya | 2:23,97 | Q |
8 | 4 | 6 | Vitalina Simonova | Rússia | 2:23,99 | Q |
9 | 4 | 5 | Taylor McKeown | Austràlia | 2:24,02 | Q |
10 | 5 | 5 | Shi Jinglin | R.P. de la Xina | 2:24,09 | Q |
11 | 3 | 3 | Kierra Smith | Canadà | 2:24,12 | Q |
12 | 5 | 6 | Tessa Wallace | Austràlia | 2:24,88 | Q |
13 | 5 | 7 | Marina García Urzainqui | Catalunya | 2:25,32 | Q |
14 | 5 | 8 | Vanessa Grimberg | Alemanya | 2:25,74 | Q |
15 | 3 | 4 | Rie Kaneto | Japó | 2:25,75 | Q |
16 | 5 | 1 | Jenna Laukkanen | Finlàndia | 2:25,91 | Q |
17 | 3 | 5 | Yuliya Yefimova | Rússia | 2:26,11 | |
18 | 3 | 6 | Molly Renshaw | Regne Unit | 2:26,32 | |
19 | 4 | 2 | Breeja Larson | Estats Units | 2:26,38 | |
20 | 3 | 7 | Ilaria Scarcella | Itàlia | 2:26,40 | |
21 | 3 | 2 | Martha McCabe | Canadà | 2:26,51 | |
22 | 5 | 0 | Martina Moravčíková | Txèquia | 2:28,41 | |
23 | 4 | 1 | Zhang Xinyu | R.P. de la Xina | 2:28,57 | |
24 | 3 | 9 | Tanja Šmid | Eslovènia | 2:28,64 | |
25 | 3 | 8 | Yang Ji-won | Corea del Sud | 2:29,24 | |
26 | 4 | 9 | Julia Sebastian | Argentina | 2:29,28 | |
26 | 5 | 9 | Anna Sztankovics | Hongria | 2:29,28 | |
28 | 2 | 7 | Ana Radić | Croàcia | 2:29,71 | |
29 | 3 | 0 | Fiona Doyle | Irlanda | 2:29,77 | |
30 | 1 | 6 | Daniela Carrillo | Mèxic | 2:30,65 | |
31 | 2 | 8 | Maria Romanjuk | Estònia | 2:31,37 | |
32 | 2 | 5 | Raminta Dvariškytė | Lituània | 2:31,74 | |
33 | 4 | 0 | Jung Seul-ki | Corea del Sud | 2:31,85 | |
34 | 2 | 0 | Mercedes Toledo | Veneçuela | 2:32,69 | |
35 | 2 | 3 | Victoria Kaminskaya | Portugal | 2:33,73 | |
36 | 1 | 3 | Samantha Yeo | Singapur | 2:33,85 | |
37 | 2 | 2 | Aļona Ribakova | Letònia | 2:34,69 | |
38 | 2 | 6 | Phiangkhwan Pawapotako | Tailàndia | 2:34,77 | |
39 | 1 | 5 | Daniela Lindemeier | Namíbia | 2:35,17 | |
40 | 2 | 1 | Jovana Bogdanović | Sèrbia | 2:35,88 | |
41 | 4 | 8 | Anastasiya Malyavina | Ucraïna | 2:36,49 | |
42 | 2 | 4 | Dariya Talanova | Kirguizstan | 2:37,04 | |
43 | 1 | 4 | Lin Pei-wun | Xina Taipei | 2:39,19 | |
44 | 1 | 2 | Mihaela Bat | Moldàvia | 2:40,57 | |
45 | 2 | 9 | Sin Jin-hui | Corea del Nord | 2:41,41 | |
46 | 1 | 0 | Tilka Paljk | Zàmbia | 2:55,98 | |
47 | 1 | 1 | Pilar Shimizu | Guam | 2:56,47 | |
48 | 1 | 8 | Anum Bandey | Pakistan | 2:58,10 | |
49 | 1 | 7 | Nooran Ba Matraf | Iemen | 3:07,78 | |
50 | 1 | 9 | Sajina Aishath | Maldives | 3:16,50 |
Semifinals
Les semifinals es va disputar a les 17:51.[3]
Semifinal 1
Posició | Carril | Nom | País | Temps | Notes |
---|---|---|---|---|---|
1 | 3 | Rikke Møller Pedersen | Dinamarca | 2:21,99 | Q |
2 | 4 | Micah Lawrence | Estats Units | 2:22,04 | Q |
3 | 6 | Vitalina Simonova | Rússia | 2:22,72 | Q |
4 | 2 | Shi Jinglin | R.P. de la Xina | 2:23,06 | QSO |
5 | 5 | Fanny Lecluyse | Bèlgica | 2:23,83 | |
6 | 7 | Tessa Wallace | Austràlia | 2:24,68 | |
7 | 1 | Vanessa Grimberg | Alemanya | 2:25,36 | |
8 | 8 | Jenna Laukkanen | Finlàndia | 2:25,45 |
Semifinal 2
Posició | Carril | Nom | País | Temps | Notes |
---|---|---|---|---|---|
1 | 4 | Kanako Watanabe | Japó | 2:22,15 | Q |
2 | 7 | Kierra Smith | Canadà | 2:22,82 | Q |
3 | 8 | Rie Kaneto | Japó | 2:22,88 | Q |
4 | 6 | Jessica Vall | Catalunya | 2:22,90 | Q |
5 | 5 | Hrafnhildur Lúthersdóttir | Islàndia | 2:23,06 | QSO |
6 | 3 | Viktoriya Zeynep Gunes | Turquia | 2:24,01 | |
7 | 2 | Taylor McKeown | Austràlia | 2:24,41 | |
8 | 1 | Marina García Urzainqui | Catalunya | 2:25,52 |
Desempat
El desempat es va disputar a les 19:43.[4]
Posició | Carril | Nom | País | Temps | Notes |
---|---|---|---|---|---|
1 | 4 | Shi Jinglin | R.P. de la Xina | 2:23,75 | Q |
2 | 5 | Hrafnhildur Lúthersdóttir | Islàndia | 2:25,11 |
Final
La finales va celebrar a les 18:25.[5]
Posició | Carril | Nom | País | Temps | Notes |
---|---|---|---|---|---|
01 | 3 | Kanako Watanabe | Japó | 2:21,15 | |
02 | 5 | Micah Lawrence | Estats Units | 2:22,44 | |
03 | 1 | Jessica Vall | Catalunya | 2:22,76 | |
03 | 4 | Rikke Møller Pedersen | Dinamarca | 2:22,76 | |
03 | 8 | Shi Jinglin | R.P. de la Xina | 2:22,76 | |
6 | 7 | Rie Kaneto | Japó | 2:23,19 | |
7 | 6 | Vitalina Simonova | Rússia | 2:23,59 | |
8 | 2 | Kierra Smith | Canadà | 2:23,61 |
Referències
- ↑ «Start list». Arxivat de l'original el 2017-08-03. [Consulta: 7 setembre 2015].
- ↑ Heats results
- ↑ «Semifinal results». Arxivat de l'original el 2017-08-03. [Consulta: 7 setembre 2015].
- ↑ Swim-off results[Enllaç no actiu]
- ↑ «Final results». Arxivat de l'original el 2017-08-03. [Consulta: 7 setembre 2015].